REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MISIOWE RYMOWANKI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Święto Pluszowego Misia stało się już tradycją w naszej szkole.

Uczniowie klas I – III tego dnia z radością uczestniczą w wesołych zabawach, podczas których mogą się bawić razem ze swoją pluszową zabawką. W tym roku oprócz „misiowej imprezy” na sali gimnastycznej przygotowanej przez klasy 2a i 2f pod kierunkiem p. Barbary Kani i p. Haliny Bednarz odbył się także konkurs literacki pt. „Misiowe rymowanki”. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć krótki wierszyk o ulubionym pluszaku.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

  

Na konkurs wpłynęła imponująca ilość prac. Ich liczba przerosła oczekiwania organizatorek. Ale nie tylko to wprawiało w zdumienie. Okazało się, że pomysłowość naszych uczniów jest ogromna. Rymowanki były napisane z fantazją i polotem, którego nie powstydziłby się żaden mistrz. Często gościł w nich humor sytuacyjny. Przede wszystkim jednak z każdej rymowanki wyczytać można było uczucie jakim darzy właściciel swojego pluszaka, który staje się dla niego powiernikiem tajemnic, towarzyszem doli i niedoli. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie wyobraźni, która pozwoliła przelać na papier gorące słowa mówiące o przyjaźni, trosce i przywiązaniu do ulubionej zabawki. Wszystkie konkursowe prace zostały umieszczone na wystawie na pierwszym piętrze szkoły, gdzie można je obejrzeć i przeczytać a także podziwiać towarzyszące im portrety misiów.

Prace, które wpłynęły na konkurs staną się początkiem Wielkiej Księgi Misiów, gdzie umieszczone zostaną rymowanki małych poetów. Obok poezji znajdą się tam również portrety misiów wykonanych przez uczniów klasy 2a i 2f, którzy na papierze przedstawili różnymi technikami plastycznymi „słodkie” misie. Księga zostanie umieszczona w szkolnej bibliotece.

 

Barbara Kania, Halina Bednarz

 

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015