REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WIZYTA PIERWSZAKÓW W RADIU LUBLIN

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W dniu 21.11.2015 r. pierwszaki, które uczęszczają na świetlicę Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego wraz z Panią Ewą Brodą wybrali się do Radia Lublin celem przekazania wykonanych podczas zajęć origami gwiazdek. Dzieci wykonały gwiazdki, aby włączyć się w akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowaną przez Panią Ewę Dados. Uczniowie poprosili Panią Ewę o wylicytowanie za nie jak najwięcej czekolad dla biednych dzieci.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uczniowie wykonali i przekazali również gwiazdki na udekorowanie choinki radiowej.

Pani Ewa Dados zaprosiła uczniów i opiekunkę do udziału  w audycji „Jasiek”. Było to dla nich  ogromne wydarzenie. Niektórym odebrało mowę. Podczas audycji przekazaliśmy nie tylko przywiezione gwiazdki, ale również pozdrowienia kierowane dla członków swoich rodzin, znajomych, kolegów i koleżanek, jak również dla Dyrekcji szkoły i jej pracowników.

Niespodzianką dla uczniów było oprowadzenie przez redaktor Magdalenę Lipiec-Jaremek po najmniejszych zakamarkach radia i opowieściach o pracy pracowników. Zagościliśmy również w sztabie akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” i przyglądaliśmy się pracy wolontariuszy. Od przyjaciół akcji otrzymaliśmy słoneczka akcji. Na zakończenie zwiedzania radia Pani Magdalena obdarowała nas długopisami i smyczami z Nadleśnictwa Lubartów.

Całe to wydarzenie uwiecznili na zdjęciach fot. Łukasz Głaczkowski i Ewa Broda.

Po opuszczeniu budynku Radia  Lublin Pani Ewa Broda pokazała wychowankom, gdzie mieści się Telewizja Lublin oraz najstarsza metropolia w Polsce przy ulicy Lipowej.

opracowanie Ewa Broda

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016