REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIE I GOTOWANIA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W piątek, 6 listopada 2015, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w naszej szkole odbył się Dzień „Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie szkoły podstawowej w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego przygotowali wspólnie zdrowe śniadanie. Szkoła była tego dnia  pięknie udekorowana. Wszystkie klasy przygotowały plakaty i gazetki o zdrowym stylu życia.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Dzień rozpoczął się od spotkania uczniów klas  I-III z panią pielęgniarką Bożeną Skorek, która opowiedziała o zasadach zdrowego odżywiania i budowie piramidy żywieniowej. Później nadszedł czas na porcję ruchu przy nauce piosenki pt. „Ruch, ruch, ruch”, którą poprowadziła pani Teresa Malinowska-Szczuka.

 

Uczniowie klas IV-VI spotkali się w auli gimnazjum. Wysłuchali prelekcji przygotowanej przez panie: Joannę Niezgodę i Annę Sawicką. Smaczne i zdrowe posiłki to dopiero połowa sukcesu w zdrowym stylu życia. Równie istotnym elementem jest aktywność fizyczna. Właśnie tego dotyczyła piosenka, którą zaśpiewali wszyscy uczniowie pod kierunkiem pani Marioli Lisowskiej.

W drugiej części Dnia „Śniadanie daje moc”, uczniowie z wychowawcami i rodzicami w swoich salach lekcyjnych przygotowali śniadanie. Do zadania podeszli bardzo profesjonalnie, byli świetnie przygotowani i zorganizowani. Na koniec, wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnej degustacji pysznych potraw. Na  stole znalazły się smaczne, kolorowe i zdrowe kanapki, szaszłyki owocowe, koreczki i sałatki.

 

Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się, jak ważne dla funkcjonowania organizmu jest codzienne, zdrowe śniadanie. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

 

Nad całością projektu czuwała pani dyrektor Ewa Zielińska, która zgłosiła udział naszych uczniów w akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Uczniowie i nauczyciele, którzy wzięli udział w programie spisali się na medal!

Przypominamy 12 zasad zdrowego odżywiania:

1.    Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.

2.    Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.

3.    Zawsze myj ręce przed posiłkiem.

4.    Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

5.    Jedz o stałych porach i nie spiesz się.

6.    Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.

7.    Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.

8.    Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.

9.    Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.

10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.

11. Dobrą wodą gaś pragnienie.

12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

 

Opracowała Anna Rosińska-Stola

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015