REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WIELOKULTUROWO-NA LUDOWO

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

„Wielokulturowo-na ludowo” to hasło projektu edukacyjnego, który został zrealizowany w naszej szkole we współpracy z Lubelskim Centrum Wolontariatu i Stowarzyszeniem Omnes Gentes. Celem projektu było wskazanie folkloru jako wspólnej płaszczyzny łączącej różne kraje, mimo wielu różnic: językowych, kulturowych, historycznych i geograficznych.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Do naszej szkoły przyjechała 20 osobowa grupa obcokrajowców z różnych zakątków świata m.in. z Nigerii, Gruzji, Turcji, Brazylii, Francji, Maroka, Prowadzili oni warsztaty edukacyjne w języku angielskim dla uczniów klas I-III. Towarzyszyli im studenci anglistyki UMCS, którzy pomagali dzieciom w zrozumieniu przygotowanych przez gości prezentacji.

Jednocześnie w szkole został zaprezentowany program artystyczny (polskie tańce ludowe), przygotowany przez uczniów klasy 3c oraz gości z Czeczenii i Iranu. Dzieci z Polski zatańczyły dwa kujawiaki i krakowiaka, zaś zespół taneczny „Gwiazdy Czeczenii” zaprezentował tańce czeczeńskie. Po egzotycznych rytmach z Czeczenii, Marcysia Mac zagrała na mandolinie polski utwór ludowy „W moim ogródecku”. Zaraz po niej Behnam, gość z Iranu zaprezentował utwory na tradycyjnym perskim instrumencie zwanym Tor.

Na zakończenie  goście z Czeczenii przeprowadzili warsztat taneczny, polegający na nauce tańca czeczeńskiego zwanego „lezginką”.

Tegoroczne wielokulturowe spotkania dostarczyły naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, doświadczeń oraz pozytywnych emocji.

 

Iwona Kucharek, Anna Woźniak

Zdjęcia: Teresa Malinowska-Szczuka, Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016