REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 21.03.2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i  wyczekiwany. Tego dnia pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa. Było bardzo kolorowo, wesoło i śpiewająco. Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.  Każda klasa w tym dniu przyszła ubrana na wylosowany wcześniej kolor. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się uroczystą galą Belferków, czyli nagród przyznawanych nauczycielom przez uczniów. Imprezę prowadzili uczniowie: Aleksandra Dobraczyńska i Igor Lichota.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Samorząd Uczniowski w lutym ogłosił nominacje w kilku kategoriach. Nominowani to nauczyciele, którzy w danej kategorii uzyskali największą liczbę głosów wśród uczniów naszej szkoły. W wyniku głosowania, w którym każdy z uczniów miał okazję wziąć udział wyłoniono zwycięzców w każdej  kategorii.

Oto oni:

Siła spokoju – Pan Rafał Pastwa

Sokole oko – Pan  Beniamin Galicki

Złoty wykładowca – Pani Joanna Niezgoda

Mikrofon Roku -  Pani Mariola Lisowska

Bratnia dusza – Pani Joanna Niezgoda

Serdeczny uśmiech – Pani Anna Sawicka

Szkolna Temida – Pani Anna Świst

Złota piła – Pani Grażyna Piłat

Samorząd Uczniowski przyznał też nagrody specjalne - Super Belferki. Otrzymali je pan dyrektor Mirosław Plandowski oraz pani wicedyrektor Ewa Zielińska. Nagrodzeni nauczyciele otrzymali piękne medale wykonane przez panią Annę Sawicką. Galę umilił koncert piosenki rozrywkowej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wytworzyła się festiwalowa atmosfera. Widownia chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania znanych przebojów.

Kolejnym punktem programu były prowadzone przez Karolinę Bigos i Jakuba Tyszkiewicza wiosenne konkurencje sprawdzające kreatywność, refleks i poczucie humoru. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele uczniów z wszystkich klas oraz nauczyciele przydzieleni do dwóch drużyn: krokusów i żonkili. Zadaniem drużyn było m.in. ułożenie najdłuższego zdania, w którym każdy wyraz rozpoczynał się określoną literą, np. L, ułożenie jak najwięcej wyrazów sześcioliterowych, zapamiętanie jak największej liczby przedmiotów zaprezentowanych na plakacie. Nie zabrakło też takich konkurencji jak: kalambury, jak to leciało?, czy jaka to melodia? Konkurencje odbywały się przy aplauzie widowni. Obie drużyny zebrały gromkie brawa. Jury, w skład którego wszedł pan dyrektor Mirosław Plandowski, pani Iwona Karabela, pani Monika Wnuk oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Laśkiewicz, sprawiedliwie nagradzało obie drużyny zasłużonymi punktami. Na zakończenie imprezy wydało werdykt o zwycięstwie drużyny żonkili i przyznało nagrody.

Wiele emocji dostarczył ostatni punkt imprezy – konkurs na najciekawiej zaprojektowaną koszulkę o tematyce wiosennej. Każda klasa przygotowała swój projekt i prezentację, wykazując się niezwykłą pomysłowością. Uczniowie – modele mogli poczuć się jak na prawdziwym pokazie mody. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV c, której koszulka spełniła wszystkie wymagane kryteria i najbardziej podobała się publiczności.


 

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że w naszej szkole wiosna została przywitana z radością i zabawą. Oby dobry humor nas nie opuszczał.

Podziękowania przy organizacji Dnia Wiosny należą się nauczycielom współpracującym z samorządem: pani Joannie Niezgodzie, pani Annie Sawickiej, pani Monice Wnuk oraz Szkolnej Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody, za co serdecznie dziękujemy.

 

Marta Sołdaj

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016