REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SUKCES ROZŚPIEWANYCH NUTEK 2018

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 16.01.2018 r.

5 stycznia 2018 r., w wigilię Święta Trzech Króli już po raz jedenasty odbył się w Karczmiskach Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Karczmiska, Zespół Szkół w Karczmiskach, Gminna Biblioteka i Dom Kultury w Karczmiskach. Honorowym patronatem festiwal objęli: Wójt Gminy Karczmiska, Starosta Opolski, Lubelski Kurator Oświaty. W konkursie, mającym na celu między innymi pogłębianie przeżyć i refleksji związanych z Bożym Narodzeniem, wzięły udział również dzieci za Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

Do Karczmisk pojechał 13-osobowy zespół wokalny „Rozśpiewane Nutki” w składzie: Lena Dzierżak, Weronika Jóźwik, Emilia Karabela, Maja Markowska, Klaudia Ogonek, Lena Oleszczuk, Zuzanna Olszowa, Emilia Wrzochol, Milena Stępień, Marta Tarajko, Natalia Węgiel, Dorota Woźniak, Anita Zdyb.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Po wysłuchaniu 72 prezentacji konkursowych w 5 kategoriach wiekowych Jury ogłosiło wyniki. W kategorii - zespół wokalny 11-13 lat „Rozśpiewane Nutki” zdobyły III miejsce. Jedenastolatki z klasy V „a” zaśpiewały kolędę „Z narodzenia Pana” oraz pastorałkę „Spójrz na Jezusa”.

 

W kategorii – solista 11-13 lat naszą szkołę reprezentowała Milena Stępień. Uczennica zadebiutowała w Karczmiskach śpiewając kolędę „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałkę „Kołysanka dla Dzieciątka”. Wzruszające wykonanie utworów doceniło Jury przyznając Milenie wyróżnienie. Sukces jest tym większy, że jedenastolatka konkurowała w swojej kategorii z 19 innymi solistami w wieku od 11 do 13 lat.

 

Teresa Malinowska-Szczuka

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018