REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 13.11.2018 r.

11 listopada 2018 roku to wyjątkowy dzień w historii naszego kraju, bowiem świętowaliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. To bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Jak zawsze na uroczystościach w naszej miejscowości nie zabrakło harcerzy, którzy w ten sposób udowodnili, jak ważne są dla nich słowa przyrzeczenia: „Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce…”. Dlatego też, aby dać wyraz swojego patriotyzmu i złożyć hołd twórcom niepodległości, objęliśmy warty honorowe przy miejscach pamięci i licznie stawiliśmy się na mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Następnie w towarzystwie orkiestry dętej przeszliśmy wraz z przedstawicielami władz miejskich, różnych organizacji i mieszkańców Poniatowej przed pomniki, gdzie poszczególne delegacje złożyły hołd tym, którzy oddali swe życie za Ojczyznę. Naszą szkołę reprezentował Dyrektor – pan Rafał Pastwa. Wspólnie wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza – pana Zygmunta Wyroślaka, który przypomniał o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski. Wszyscy musimy pamiętać bowiem, że wolność i niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Powinniśmy wszyscy o nią dbać, zawsze stawiać przed sobą nowe cele, aby się rozwijać i doskonalić. A najlepszym komentarzem do tych wydarzeń niech będą słowa marszałka Józefa Piłsudskiego „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”.

 

Dziękuję wszystkim harcerzom za godną postawę podczas listopadowych uroczystości.

Swoją służbą daliście przykład prawdziwego patriotyzmu.

 

phm. Jolanta Markuszewska

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018