REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 1, 2, 3 MORE TREES PLEASE!

eTWINNING

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 21.11.2018 r.

W październikowy weekend odbyło się Międzynarodowe Seminarium Kontaktowe „Math and Science” w Warszawie. Organizatorem spotkania była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, zaś uczestnikami - nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Armenii, Gruzji, Łotwy i Czech.

W pierwszych dniach seminarium uczestnicy wzięli udział w warsztatach z programowania oraz tablicy aktywnej. W ostatnim dniu wspólnej pracy nauczyciele utworzyli grupy projektowe, w których wspólnie napisali projekty, po czym zarejestrowali je na platformie eTwinning.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Nasza szkoła (uczniowie klasy 3a) przystąpiła do projektu z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie oraz Beechwood C of E Primary School w Dudley z Wielkiej Brytanii. Wszyscy partnerzy projektu będą przez kolejne miesiące, do końca maja 2019 r. realizować zaplanowane działania, obejmujące swym zakresem treści związane z przyrodą, ekologią, sztuką, literaturą, poezją, językiem angielskim. Uczniowie będą komunikować się podczas wideokonferencji (Skype, Messenger). Wszystkie produkty projektu będą eksponowane w „kąciku eTwinning” na I piętrze, w sali nr 20 oraz na platformie eTwinning Life.

Pierwsze zajęcia już za nami. Dzieci wykonały różnymi technikami plastycznymi jesienne drzewa, wykorzystując przy tym makulaturę, stare czasopisma itp., (recykling)

„Drzewa genealogiczne” to zagadnienie związane z rodziną, jej pochodzeniem. Uczniowie klasy 3a odkrywali swoich przodków, rysując swoje drzewa genealogiczne.

„Mandala” to technika plastyczna wykorzystywana  jako ćwiczenie relaksacyjne i obudzające kreatywność, kolorowanki. Dzieci wykorzystując tę technikę przygotowały kolejną pracę plastyczną.

 

Iwona Kucharek

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018