REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 18.12.2019 r.

W ramach obchodów 70-lecia naszej szkoły 29 listopada bieżącego roku odbył się Festiwal Piosenki „Szkoła łączy pokolenia”. W słoneczne piątkowe przedpołudnie nasza szkolna aula wypełniła się po brzegi artystami. Szkolny Festiwal Muzyki to wydarzenie, które zawsze wywołuje mnóstwo wspaniałych wrażeń. To był prawdziwy ,,Dzień radości i piosenki w naszej szkole”. Chętnych do udziału było bardzo wielu uczniów. Występowali soliści, zespoły i całe klasy. Mieliśmy okazję wysłuchać około 25 utworów śpiewanych przez ponad 150 wykonawców! Wszyscy pięknie się zaprezentowali.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Bardzo cieszy nas fakt, że swoją obecnością zaszczycił nas zespół założony specjalnie na tę okazję przez emerytowanych nauczycieli naszej szkoły. Starali się oni przybliżyć zgromadzonym utwory z dawnych lat szkolnych. Niejednemu z nauczycieli łezka zakręciła się w oku.

 

Do wspólnej zabawy włączyli się również rodzice, którzy sami nie tak dawno byli uczniami naszej szkoły. Specjalnie na tę okazję rodzice z klasy V „a” pod przewodnictwem Pana Pawła Piłata napisali piosenkę „Nasza szkoła”. Cieszymy się bardzo, że nasi wychowankowie nie zapominają tak szybko o miejscu, w którym upłynęło im dzieciństwo i młodość, i potrafią ciągle wspaniale się bawić.

 

Wystąpili również nauczyciele z naszej szkoły pod batutą p. Leszka Kramka z dwoma utworami: „Tolerancja” i „Chodź, pomaluj mój świat”. Występ ten spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem przez uczniów i olbrzymim aplauzem. Mamy nadzieję, że uczniowie zrozumieli przekaz zawarty w tych piosenkach.

 

To był naprawdę wspaniały dzień. Dzięki takim imprezom uczniowie mają  okazję nie tylko do promocji dziecięcej i młodzieżowej kultury muzycznej, czy prezentacji własnych uzdolnień muzycznych, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy, wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu.

Pragnęliśmy także zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym szkoły i środowiska, a nade wszystko zintegrować całą naszą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców i tych, którzy kiedyś do naszej społeczności należeli – emerytowanych pracowników.

Publiczność bawiła się świetnie, słuchając piosenek i gry na instrumentach. Piękne stroje, rekwizyty, układy ruchowe pokazały całą gamę talentów artystycznych naszych uczniów i grona nauczycielskiego.

Iwona Karabela

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019