REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 DZIEŃ KROPKI 2020

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 28.09.2020 r.

W dniu 18.09.2020 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Myślą przewodnią tego nietypowego święta jest budowanie w dzieciach wiary we własne siły i umiejętności oraz rozwijanie kreatywności. Gotowość do zabaw zgłosiły klasy: II „a”, II „b”, II „c”, II „d” i III „c”.

Na początek dzieci miały okazję zapoznać się z przesłaniem jaki niosą ze sobą obchody Dnia Kropki. W klasach, wraz z wychowawczyniami, uczniowie obejrzeli film o dziewczynce Vashti, której mała kropka pomogła uwierzyć we własne siły i odkryć talent plastyczny. Następnie bawiliśmy się kolorując specjalne kolorowanki z kropką, które przy pomocy Pań i aplikacji na telefonie, zamienione zostały w kropki 3D.

Wywołało to dużo radości i okrzyków zdziwienia u wszystkich uczestników. Atmosferą zabawy budowały dodatkowo elementy strojów w groszki i kropki u wszystkich uczniów.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Potem klasy wzięły udział w grze terenowej „Zakropkowane podchody”. Trasę wyznaczały kropki, były też zadania do wykonania. Trzeba było wykazać się umiejętnością tworzenia słów i układania rymowanek, można było malować na chodniku, szukać okrągłych darów jesieni i rozwiązać zagadkę, która była wskazówką gdzie zostały ukryte nagrody - niespodzianki. Ten dzień spędziliśmy aktywnie i wesoło!

 

 

Katarzyna Rodzik, Anna Rosińska-Stola

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020