REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SUKCESY ROZŚPIEWANYCH NUTEK 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 07.02.2019 r.


„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.

Johann Wolfgang von Goethe

Za nami pierwsze półrocze roku szkolnego 2018/2019. Nadeszła więc chwila na refleksje, wspomnienia i krótkie podsumowanie. Dla „Rozśpiewanych Nutek” był to okres niezwykle intensywnej pracy i wielu występów. Do września 2018 zespół liczył 13 osób z klasy VI „a”, W październiku powstała nowa 16 osobowa grupa w skład, której weszli uczniowie klas: I „a”, I „c”  oraz II „b”.

Dzieci poza nauką w szkole spędzały czas na próbach, które odbywały się raz w tygodniu dla każdej grupy wiekowej. Oprócz świetnej zabawy i mile spędzonych chwil szlifowały materiał, którego z występu na występ cały czas przybywało.

Młodszy skład zespołu pracował wyjątkowo wytrwale. Dzięki czemu  mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas koncertu patriotycznego „Śpiewamy dla Ciebie Polsko”, który odbył się w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki  w Poniatowej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz jasełek bożonarodzeniowych „Bóg się rodzi”.

Kolędowanie obydwie grupy zakończyły dużym sukcesem. Podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach „Rozśpiewane Nutki” z VI „a” otrzymały SREBRNE PASMO, natomiast młodsza grupa BRĄZOWE PASMO.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Podczas pobytu w Karczmiskach, dzięki uprzejmości pana dyrektora Piotra Długosza dzieci zwiedziły szkołę, podziwiając między innymi salę gimnastyczną i pracownię robotyki.

 

Gratulacje należą się zarówno uczennicom z klasy VI „a”, które jak zwykle okazały się niezawodne, jak również pierwszoklasistom, którzy ujęli widzów radością śpiewania i anielskim wyglądem.

Na sukces, uczniowie pracowali pod kierunkiem Teresy Malinowskiej-Szczuka, jednak duża jego część to zasługa rodziców dzieci. Wszyscy oni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali stroje oraz fryzury, poświęcali swój czas wspierając grupę podczas występów. Za tą nieocenioną pomoc serdecznie dziękuję!

 

Teresa Malinowska – Szczuka

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019