REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 PASMO SUKCESÓW ROZŚPIEWANYCH NUTEK

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 04.02.2020 r.

„Szczęśliwi ci, którzy mają w sercu muzykę i uśmiech na ustach”. Franz Schubert

Za nami Święta Bożego Narodzenia, powitanie Nowego Roku i Święto Trzech Króli – czas, w którym rozbrzmiewały kolędy. Nadeszła więc chwila na refleksje, wspomnienia i krótkie podsumowanie. Dla „Rozśpiewanych Nutek” był to okres niezwykle intensywnej pracy i wielu występów.

Kolędowanie rozpoczęliśmy już 17 grudnia od występu podczas XVIII Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda”. W kategorii zespoły szkół podstawowych dzieci otrzymały wyróżnienie. Sukces był tym większy, że uczniowie klasy II „a” konkurowali z zespołami od I do VIII klasy.

Podczas spotkania „Zewsząd Płynie Kolęda Święta” dzieci z klasy II „a” oraz II „b” zaprosiły swoich kolegów z klas drugich i trzecich oraz pracowników szkoły do wspólnego śpiewania kolęd. Najwięcej radości sprawiła wszystkim nauka i wspólne wykonanie „Pastorałki od serca do ucha”.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Z wielką radością dzieci włączyły się w przedstawienie Jasełek dla uczniów klas IV-VIII, nauczycieli i pracowników oświaty Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego w Poniatowej oraz zaproszonych gości.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim występ dla mieszkańców miasta w Kościele Parafialnym w Poniatowej podczas święta Trzech Króli.

 

Najwięcej radości sprawił dzieciom występ podczas opłatkowego spotkania emerytowanych nauczycieli. Ciepłe przyjęcie, rodzinna atmosfera oraz wzruszające reakcje ze strony widzów sprawiły, że dzieci poczuły się wyjątkowo i śpiewały z całego serca.

Poza występami dla lokalnej społeczności zespół reprezentował naszą szkołę podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach. 11 stycznia 2020 r. uczniowie z klasy II „a” zaprezentowali kolędę „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałkę „Blask nad Judeą”. W kategorii zespołów wokalnych do lat 10 „Rozśpiewane Nutki” wyśpiewały ZŁOTY DYPLOM.

W dniach 27-29 stycznia 2020 roku odbył się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kolęd – Puławy 2020. Festiwal zakończył się 2 lutego 2020 r. koncertem laureatów podczas, którego ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. „Rozśpiewane Nutki” odebrały z rąk jury II nagrodę w kategorii zespoły wokalne, w grupie wiekowej dzieci klas 1-3. Radość z werdyktu jest tym większa, że nie przyznano w tej kategorii I miejsca. Zaproszenie do udziału w Gali XXV Jubileuszowego Festiwalu Kolęd było dla nas wielkim zaszczytem, a sam występ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Na sukces uczniowie pracowali pod kierunkiem Teresy Malinowskiej-Szczuka, jednak duża jego część to zasługa rodziców dzieci. Wszyscy oni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali stroje oraz fryzury, poświęcali swój czas wspierając grupę podczas występów. Za tą nieocenioną pomoc serdecznie dziękuję!

 

Teresa Malinowska-Szczuka

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020