REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ ALICJĄ BARTON

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 25.10.2018 r.

Na zaproszenie Pani Ewy Brody nauczycielki świetlicy 2.10.2018 r. odbyło się spotkanie autorskie dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Gościem była Pani Alicja Barton, lubelska pisarka, Kawaler Orderu Uśmiechu, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci znana również jako Babcia Ala z radiowej audycji „Jasiek”.

Uczniowie klas pierwszych i klas drugich z uwagą słuchali Alicji Barton, która dzieliła się z młodymi odbiorcami faktami ze swojego życia, swojej pracy wolontariusza, opowiadała o losach bohaterów występujących na kartkach jej książek oraz zaprezentowała swoją twórczość. Uczestnicy spotkania mieli możliwość także wspólnego śpiewania piosenek.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Dopełnieniem spotkania była możliwość osobistej rozmowy czy zdobycie autografu przy zakupie książeczek-cegiełek z imienną dedykacją i autografem Pani Alicji.

Sprzedaż książeczek-cegiełek własnego autorstwa jest jedną z form działalności charytatywnej Pani Alicji na rzecz dzieci w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, która bierze również udział w akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Spotkanie to miało za zadanie promować czytelnictwo wśród najmłodszych i zachęcać do częstszego sięgania po książkę.

Na koniec spotkania uczennica kl. I w imieniu uczniów i organizatorki spotkania podziękowała Pani Alicji wręczając własnoręcznie wykonane prace.

 

Ewa Broda 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018