REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ANDRZEJKI 2018

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 10.12.2018 r.

W piątek 30 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe dla uczniów klas I-III. W tym dniu korytarz drugiego piętra został zamieniony w „salę wróżb”, a uczennice klasy V„e” zadbały o przygotowanie wróżb dla swoich młodszych kolegów. Przepowiadały im przyszłość przy pomocy m.in. magicznych kubków i filiżanek, kombinacji cyfr, znaczenia wybranych losowo kolorów na chuście Klanzy. Każdy uczestnik wróżb z niecierpliwością losował z woreczka imię swojej przyszłej sympatii, kręcił spinerem, aby dowiedzieć się, jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości. Suma oczek wyrzuconych na kostkach, czy też koło fortuny z wróżbami również miały pokazać, co ich czeka w przyszłości.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, komu w życiu się powiedzie i kto trafi monetą do miski z wodą, by sprawdzić, czy jego marzenie się spełni.

Po wróżbach każda klasa bawiła się przy muzyce w swojej klasie, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę bardzo wiele zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać…

 

Agnieszka Lasota

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018