REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 POGADANKI Z UCZNIAMI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 21.01.2020 r.

W dniu 09 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyły się prelekcje dla uczniów klas IV – VIII z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji z Opola Lubelskiego i dzielnicowym Komisariatu Policji z Poniatowej pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”.

Na spotkaniach poruszali zagadnienia dotyczące rozważnego zachowania podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusze przypomnieli zasady, które trzeba respektować, by ferie były bezpieczne. Mundurowi ostrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i zjeżdżania na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Podkreślali jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Przestrzegali przed uczestniczeniem w kuligach za saniami i pojazdami mechanicznymi, które są bardzo niebezpieczne i zabronione prawnie. Stróże prawa prezentowali filmy ukazujące sposoby radzenia sobie, gdy tafla lodu załamie się podczas nierozważnego wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Prelegenci uwrażliwiali słuchaczy na skutki, jakie niesie za sobą zażywanie podejrzanych substancji i nierozsądne korzystanie z Internetu.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W trakcie pogadanek dyrektor OSiR-u przedstawiła ofertę czynnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pozostających w tym czasie w Poniatowej.

Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają informacje i ostrzeżenia przekazane przez stróżów prawa, aby wypoczywać bezpiecznie i nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwa.

 

Anna Ćwiklak

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2020