REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 INNOWACYJNY PROJEKT EDUKACYJNY 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 30.09.2019 r.

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur.

Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od października 2019 r. wprowadzamy do swoich klas I B i III B projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

Projekt opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

Cele ogólne:

  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

 I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

 III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

Pierwsze zajęcia w klasie I b polegały na stworzeniu kącika projektu oraz ulepienie plastelinowych ludzików – Czytusiów.

W klasiie III b miesiąc wrzesień był czasem przygotowań do rozpoczęcia projektu. Obejrzeliśmy już film o Czytusiu dostępny na stronie projektu oraz ulepiliśmy własne Czytusie, które będą nam towarzyszyć przez cały rok podczas poznawania nowych lektur. Kolejne zadanie projektowe to zapoznanie się z Lekturnikiem, w którym będziemy realizować następne zadania. Naszą pierwszą lekturą, którą wybraliśmy i zaczęliśmy czytać jest książka pani Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Poznaliśmy już wioskę Bullerbyn i bohaterów naszej książki, więc postanowiliśmy w grupach zrobić makiety wioski i zaprogramować drogi w Bullerbyn, tak aby nasi bohaterowie mogli jeździć po Bullerbyn ozobotami.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Projekt bardzo się dzieciom podoba i mamy nadzieję, że przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć oraz da dzieciom wiele radości z czytania nie tylko lektur szkolnych.

 

Agnieszka Lasota i Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019