REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 100. LECIE ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 20.10.2018 r.

W dniu 6 października 2018 roku harcerze z 38 DH wzięli udział w obchodach 100 rocznicy powstania ZHP oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości, które odbyły się w MDK w Bełżycach. Tam wraz z innymi drużynami ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej postanowiliśmy uczcić ten szczególny dla nas - harcerzy czas. Realizując kierunek programowy ZHP "Radosny Patriotyzm" uczestniczyliśmy w Festiwalu Stulecia, czyli Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Na widowni panowała miła i przyjazna atmosfera, więc trema szybko nas opuściła. Poza tym w przerwach pomiędzy prezentacjami drużyn rywalizowaliśmy ze sobą w mini konkursach historycznych, sprawdzających naszą wiedzę z zakresu historii Polski i historii ZHP. Naszym zmaganiom towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji, a niektórzy z nas wrócili do domu z drobnymi upominkami.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Ale nie tylko śpiewaliśmy w Bełżycach. Włączyliśmy się również w lokalne uroczystości patriotyczne, uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie byliśmy świadkami odsłonięcia Pomnika upamiętniającego Stulecie Niepodległości Polski. Nie powinniśmy bowiem zapominać o tych, którzy zginęli walcząc o wolność naszej Ojczyzny.

Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do Poniatowej wraz z pamiątkowym pucharem. Oczywiście zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie, tym razem w Krzczonowie :)

 

drużynowa 38 DH - Jolanta Markuszewska


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018