REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE BETLEJEM TO MY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 15.01.2019 r.

W środę 19 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem: „BETLEJEM TO MY” przygotowane przez uczniów klasy 5e oraz 3a Gimnazjum im. Jana Pawła II.

W otoczeniu przygotowanej z tej okazji przepięknej scenografii wykonawcy montażu słowno – muzycznego wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia pracowników szkoły oraz zaproszonych z tej okazji gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Aneta Poniatowska, Dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu ds. Obsługi Oświaty Pani Anna Gogół, przedstawiciele Szkolnych Rad Rodziców , proboszcz parafii ks. dr Piotr Petryk oraz Pani Ewa Pawłowska – Przedstawicielka firmy PAWTRANS Sp. z o.o.

Przedstawienie jasełkowe przeniosło wszystkich w bardzo odlegle czasy i przybliżyło okoliczności związane narodzinami Pana Jezusa w Betlejem, a także wprowadziło w klimat Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju, pozwoliło na chwilę zadumy, refleksji i przypomniało, iż jest to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością, pojednaniem i miłością.

Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były niezapomnianą chwilą i sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt. Z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role i przeżywali magię Świąt Bożego Narodzenia, dzięki temu dostarczyli wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń. Występy uświetnił muzyka  w wykonaniu szkolnego zespołu „Od Teraz” pod kierownictwem p. Sławomira Sudego, Leszka Kramka i Grzegorza Przybytnia. Wraz z zespołem muzycznym zaprezentowali oni bardzo ciekawe aranżacje kolęd i pastorałek, czym zachwycili i wzruszyli uczestników tego wydarzenia.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Jasełka na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Poniatowej. Po raz kolejny to niezwykłe widowisko można było oglądać w Kościele pod wezwaniem Ducha Św. w Poniatowej. 6 stycznia 2019 r. w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci przypomniały wszystkich świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek przypomniał wszystkim, że Święta Bożego narodzenia należą do najpiękniejszego okresu w ciągu roku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla nauczycieli  zgromadzonej i publiczności.

Po uroczystej Liturgii wszyscy razem wyruszyli w barwnym Orszaku w kierunku Placu Konstytucji, gdzie przy specjalnie wybudowanej szopce ukazano dalszą część Jasełek  przypominających o narodzinach Jezusa i towarzyszących temu wydarzeniu historiach pasterzy, mędrców ze wschodu oraz dworzan króla Heroda.

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a młodym wykonawcom za zaangażowanie, serce i zapał.

 

Wiesława Sudy i Iwona Karabela


   

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018