REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 STEFAN ŻEROMSKI 155. ROCZNICA URODZIN

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 02.12.2019 r.

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” Stefan Żeromski

14 listopada 2019r. przedstawiciele klas siódmych i ósmych wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły Stefanie Żeromskim z okazji jego 155 urodzin oraz jubileuszu 70 – lecia szkoły. Przygotowany został przez bibliotekę szkolną, a jego głównym celem było zachęcenie młodzieży do zdobywania i wykorzystywania wiedzy o patronie.

Konkurs poprzedzony był prezentacją multimedialną poświęconą osobie pisarza, dzięki której uczniowie w łatwy i przyjemny sposób ugruntowali swoją wiedzę oraz przybliżyli wiele dotąd nieznanych i ciekawych faktów o mistrzu pióra.

Następnie uczniowie przystąpili do konkursu, który przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat patrona zdobytą w trakcie przygotowań do testu i przekonać się, czy potrafią poszukiwać, porządkować i odpowiednio wykorzystywać informacje zdobyte z różnych źródeł wiedzy.

W dalszej części uczestnicy zmagań konkursowych musieli zaprezentować swoje umiejętności pracy z tekstem źródłowym, którym były fragmenty dzienników pisarza. Stanowiły one cenne źródło unikatowych informacji o twórcy. Dodatkowo poszerzyły dotychczasowy zasób wiadomości uczniów o nowe fakty z życia pisarza m.in. czym interesował się w dzieciństwie, jak się uczył, kto zainspirował go literaturą i krytycznym okiem oceniał pierwsze jego utwory. Na ich podstawie prześledzili rozważania młodzieńczego jeszcze wówczas twórcy na temat kształtowania się jego pisarstwa, systemu wartości, poglądów politycznych i społecznych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 I miejsce – Emilia Karabela kl. 7a
 II miejsce – Barbara Bieńko kl. 8c
 III miejsce – Alicja Kozyrska kl. 7c
 IV miejsce – Nikodem Maciaszek kl. 8a
 V miejsce – Wiktoria Pastuszka kl. 8a

Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców i wręczone zwycięzcom 29 listopada 2019 r. podczas uroczystego festiwalu „Piosenka łączy pokolenia” podsumowującego obchody jubileuszu 70 – lecia szkoły.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Wiesława Sudy


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019