REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 MIKOŁAJKOWE OPOWIEŚCI 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 10.12.2019 r.

Szósty grudnia to data, którą znają nie tylko wszystkie dzieci ale i dorośli. Tego dnia niecierpliwie czekamy na poczciwego, okrągłego, ubranego na czerwono pana, który swoimi podarunkami sprowadza uśmiech na twarzy każdego z nas. Znając niezwykłość Mikołaja postanowiliśmy zatrzymać się przy jego postaci na trochę dłużej. Tak więc uświetniliśmy tę datę mikołajkowymi historiami.

Każda z klas I-III wybrała spośród swoich kolegów i koleżanek reprezentanta i tak 13 „opowiadaczy” pojawiło się na szkolnej imprezie zatytułowanej „Mikołajkowe opowieści”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić ciekawą historię związaną z postacią Mikołaja. Mogli opierać się na własnej wyobraźni lub gotowych historiach. Prowadząca p. Ewa Zielińska kolejno zapraszała poszczególne osoby, które ciekawie, płynnie i z fantazją snuły swoje opowiadania. Jury w osobach: p. Jolanta Zlotucha, p. Mirosław Plandowski i p. Barbara Kania miało bardzo trudne zadanie. Wybór najlepszej osoby z każdego poziomu okazał się niełatwą sprawą, bo każdy przedstawiał swoją opowieść w profesjonalny sposób. Cała sala słuchała ich z uwagą. Niemniej jednak udało się w końcu wytypować czterech zwycięzców. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Każdemu wręczono nagrodę , dyplom i słodycze.

Kolejnym punktem imprezy była propozycja p. Mirosława Plandowskiego, który zaprosił dzieci do wysłuchania bajki oczywiście o… Mikołaju.

Potem wręczono nagrody biblioteczne. Trafiły one do dzieci, które  zachwyciły słuchających strojem i opowiadaniem przygód Pipi w konkursie zorganizowanym przez biblioteką szkolną.

I to był już koniec naszej imprezy. Z uśmiechem i piosenką rozeszliśmy się do klas. Czy „Mikołajkowe opowieści” staną się naszą szkolną tradycją? Mamy nadzieję, że tak, bo sztuka czarowania słowem ma wielką moc.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Zapraszamy Cię Mikołaju za rok!

 

Ewa Zielińska, Barbara Kania

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019