REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 26.11.2019 r.

Dzień 8 listopada miał w naszej szkole niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana można było odczuć odświętną, patriotyczną atmosferę. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony.

Uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Moja niepodległa” rozpoczęła się o godzinie 8:55. Miała ona przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczną przygotowały klasy 7b i 5a. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły wszystkim zgromadzonym zrozumieć uczucia i rozterki walczących o niepodległość. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Dzień ten był dla nas wszystkich szczególną lekcją patriotyzmu, zaś uroczysta akademia dała wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Godny strój, przypięcie kotyliona, wysłuchanie apelu z prawdziwą powagą to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu i współczesny wyraz patriotyzmu. Warto tu podkreślić, że prawdziwy patriota to nie tylko człowiek stojący w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w życiu codziennym szanuje symbole narodowe i pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W tym dniu, o symbolicznej godzinie 11.11 wybrzmiał też na terenie szkoły Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnym śpiewem uczniowie uczcili Święto Niepodległości w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

 

Apel przygotowała Mariola Lisowska, akompaniament pan Leszek Kramek.

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019