REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI LEADER

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 21.01.2019 r.

Projekt ten jest realizowany w ramach środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ranach Działania 19 - Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER. Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, promowanie lokalnej przedsiębiorczości wśród młodzieży i dorosłych.

Do udziału w projekcie zakwalifikowano 10 szkół podstawowych z powiatu opolskiego, w tym 20 grup uczniów (100 uczniów) i 20 opiekunów - nauczycieli. Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej reprezentują dwa 5-osobowe zespoły pod opieką pani Agnieszki Gębki oraz pani Anny Sawickiej.

Zespoły uczniów i nauczycieli od listopada 2018 roku do sierpnia 2019r realizują harmonogram projektu, który zakłada następujące działania:

1. Gala „Junior Biznes”

2. Szkolenie dla opiekunów-nauczycieli

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

3. Warsztaty dla uczniów z gier strategicznych

4. Konkurs „Junior Biznes w grze”

5. Rozstrzygniecie konkursów: wyjazd zwycięzców na obóz zimowy na Słowację oraz obóz letni nad Morze Bałtyckie.

6. Zakończenie projektu

 

KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – PIERWSZY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Pierwsza faza projektu już za nami. Zgodnie z harmonogramem projektu, nauczyciele odbyli szkolenie niezbędne do prowadzenia zajęć z użyciem  innowacyjnej metody ICT, zaś uczniowie wzięli udział w warsztatach z gier strategicznych.

Wszystkie zespoły (100 uczniów)  zostały zobligowane do zatrzymania gry strategicznej w tym samym czasie i przesłania liczby punktów zdobytych przez poszczególnych uczestników.

Najwyższa liczba uzyskanych punktów wskazała zwycięzców pierwszego konkursu projektu. W naszej szkole zwyciężyli Mateusz Kobiałka z klasy VIc oraz Adrian Książka z klasy VIIIc.Chłopcy w nagrodę wyjadą na obóz zimowy do Słowacji.

Gratulujemy!

 

Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019