REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 14.11.2019 r.

W piątek 8 listopada o godz.11.11 uczniowie klas I-III naszej szkoły wspólnie z nauczycielami odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

Kolejnym sposobem na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości było zorganizowanie w naszej szkole „Spotkania z piosenką patriotyczną”. Klasy 2a, 2b i 3e wraz z wychowawczyniami p. Teresą Malinowską- Szczuką, p. Marią Tatarą i p. Barbarą Kanią zaprosiły klasy I, II i III do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Na początku uroczystości trzecioklasiści zaprezentowali interesujące scenki przybliżające widzom tematykę związaną z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie uczniowie wykonali trzy współczesne utwory z repertuaru dziecięcego opowiadające o pięknie naszej Ojczyzny. W głównej części, cała sala odśpiewała znane pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani”, „O mój rozmarynie”, „Kadrówka”, „Wojenko, wojenko” i „Szara piechota”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie z wielką ochotą włączali się do wspólnego śpiewu, poznając w ten sposób dzieje własnego narodu oraz wyrażając miłość do swojej ukochanej Ojczyzny.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

Maria Tatara, Teresa Malinowska-Szczuka, Barbara Kania


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019