REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 ŚWIĘTO MISIA W NASZEJ SZKOLE 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 10.12.2019 r.

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!” takie hasło przyświecało tegorocznej zabawie z misiami, w której uczestniczyły dzieci z klas I naszej szkoły.

25 listopada 2019 r. był datą, gdy nasze najmłodsze klasy mogły przynieść do szkoły swoje ulubione pluszowe misie.

Klasa 3 e wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kanią zaprosiła wszystkich właścicieli „futrzanych” maskotek  do wspólnej zabawy. Pobawiliśmy się więc na początek przy piosence pt. „Jadą, jadą misie”, gdzie była możliwość włączenia się w zabawę poprzez wymyślenie własnego misiowego układu tanecznego. Następnie dzieci z klasy 3e krótko przedstawiły historię pluszowego misia i stąd dowiedzieliśmy się w jaki sposób znalazł się na sklepowych pólkach całego świata. Potem każdy właściciel miał okazję przedstawić swojego ulubieńca z imienia oraz dodać jak się u niego znalazł. Po prezentacji misiów na wybiegu dla misiowych modelek i pokazie „misiowych figurek” wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Pokochaj pluszowego misia”. To nie był jeszcze koniec zabawy, ponieważ teraz wspólnie pokazaliśmy historię „Przebudzonego, głodnego misia”, który znalazł w końcu coś do zjedzenia a także w parach rozwiązywaliśmy „misiowe zadania i zagadki”.

Po tych wyczerpujących czynnościach zaprosiliśmy misie i ich właścicieli na koncert. Uczniowie klasy 3 e zaprezentowali utwory muzyczne, które wykonywali na fletach. Prezentację utworów połączyliśmy z zabawą „Jaka to melodia?”. Nie mogło też zabraknąć życzeń dla jubilata, więc wspólnymi silami zostały one ułożone i zadedykowane misiom. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy misiowy hymn czyli piosenkę pt. „Pokochaj pluszowego misia” i poczęstowaliśmy się słodkim „co nieco” w postaci cukierków. Ostatnie zadanie, które czekało na naszych gości to kolorowanie serduszek dla misia.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Uważamy, że zabawa była udana i pozwoliła podtrzymać tę miłą i sympatyczną „misiową” tradycję w naszej szkole.

Do zobaczeniu Misiu – przyjacielu i powierniku wszystkich dzieci. Dalej baw i pocieszaj swoich właścicieli.

 

Barbara Kania

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019