REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 KREATYWNE WARSZTATY

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 10.12.2018 r.

W dniach 5-6 grudnia chętni uczniowie z klas I-IV wzięli udział w kreatywnych warsztatach „Mali architekci”. W trakcie zajęć dzieci wcieliły się w rolę prawdziwych budowniczych, bo do dyspozycji dostały ponad 3000 klocków w rozmiarze XXL.

Po pracy w grupach i klockowych kalamburach każda klasa realizowała jeden wybrany przez siebie projekt. Powstały w ten sposób gigantyczne budowle min. labirynty, zamek Świętego Mikołaja, pałac Królowej Śniegu, ogromne tunele i meble.

Po skończonej pracy dzieci poszukiwały prezentów od Świętego Mikołaja, czyli słodkich lizaków w kształcie klocków, które zostały ukryte w zakamarkach zbudowanych zamków i labiryntów.

Dzięki wspólnej pracy dzieci zrozumiały, że aby osiągnąć cel, potrzebna jest współpraca, a jedynym ograniczeniem w budowaniu jest ich wyobraźnia. Ten dwudniowy „klockowy zawrót głowy” z udziałem naszych uczniów to coś więcej niż budowanie, to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, wzmacniania więzi koleżeńskich, doskonalenia umiejętności pracy w grupie i integracji zespołu klasowego.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

Ewa Zielińska, Agnieszka Lasota


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2018