STRONA GŁÓWNA ARTYKUŁY

V Spotkania Szkół Patronackich Żandarmerii Wojskowej


Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W dniach 21-23 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Spotkaniu Szkół Patronackich w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Konkurencje rozgrywano w kategoriach uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum pod bacznym okiem sędziów - żandarmów z Mińska.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego i rysunkowego. Uczniowie naszej szkoły Aleksandra Bożym (wiersz) oraz Szymon Nowak ( praca plastyczna) z klasy II „c” zajęli I miejsce, Rafał Tracz (praca plastyczna) z klasy III „d” zajął III miejsce. Wyróżnienia w tych kategoriach otrzymali: Joanna Furtak z klasy IV „d”, Natalia Żydek z klasy VI „b”, Wiktoria Walencik z klasy VI „b” oraz Magdalena Mędrek z klasy III „c”.

   

W kategorii rzut do kosza na celność dla dziewcząt Paulina Górniak z klasy VI „d” zajęła II miejsce.

Bezkonkurencyjni byliśmy w Międzyszkolnym turnieju warcabowym, reprezentacja uczniów z naszej szkoły Paulina Chabucka z klasy VI „b” oraz Jakub Komendarski zajęli I miejsce.

W rzucie piłką lekarską nasi chłopcy zajęli wszystkie miejsca na podium nie dając szans przeciwnikom, byli to:

I miejsce - Patryk Kozłowski kl. VI „b”

II miejsce - Adrian Fedorowicz kl. VI „d”

III miejsce - Bartosz Tracz kl. VI „ a”

Nasza drużyna w składzie: Agata Struziak, Alek Sola oraz Paweł Zaborowski w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego również zajęła I miejsce.

Pełni wrażeń i emocji z osiągniętych sukcesów sportowych mogliśmy z dumą pochwalić się zdobytymi trofeami i odpocząć po wyczerpujących zawodach.

W drugim dniu spotkania na uczniów naszej szkoły czekało zwiedzanie Warszawy. Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, mogliśmy zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, oraz symbol Warszawy –Syrenkę.

 

Po smacznym obiedzie w warszawskiej jednostce Żandarmerii Wojskowej, zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy do domu.

opracowanie: Jolanta Waśko, Iwona Paleczna

 

w górę

 

autor © 2010 rap