Obecną dzwonnicę wzniesiono w latach 1935-1936, budowali ją miejscowi cieśle, bez projektu.
Dzwony pochodzą z 1965 roku z odlewni Felczyńskiego w Przemyślu.
Dzwonnica typu "brogowego".
Prace budowlane i konserwatorskie, ich przebieg i dokumentacja
Poza naprawą fundamentu w latach 60-tych inne prace remontowe nieznane.
Kubatura - 100 m3
Powierzchnia użytkowa - 16 m2
Sytuacja
Dzwonnica usytuowana jest na skraju cmentarza kościelnego, przy jego wschodnim boku graniczącym z cmentarzem grzebalnym, w narożu przylegającym do drogi Poniatowa - Szczuczki.
Materiały i konstrukcja
Dzwonnica drewniana, zbudowana ze słupów i krawędziaków sosnowych, konstrukcji słupowo - ramowej, oszalowana z zewnątrz. Konstrukcja ścian składa się ze słupów narożnych ustawionych na podwalinie, usztywnionych oczepem dzielącym kondygnacje oraz krzyżującymi się zastrzałami biegnącymi przez obydwie kondygnacje a nadto w górnej dodano krótsze zastrzały pomocnicze. Posadowiona na fundamencie z kamienia. Dwukondygnacyjna, kondygnacje oddzielone pułapem. Więźba krokwiowa z jętkami. Dach pokryty blacha. Na parterze posadzka, betonowa. Drzwi deskowe pojedyncze. Nie ma schodów, wejście na górną kondygnację po przystawnej drabinie. Kondygnacja górna wyższej wyższej otwarta trzema arkadkami w każdej ze ścian.
Rzut
Rzut kwadratu o bokach długości 4,05 m.
Bryła
Dzwonnica ma prostą bryłę o kształcie prostopadłościanu przykrytego dachem brogowym, Górna część otwarta arkadkami /otwory dzwonne/. Z zewnątrz kondygnacje nieoznaczone /nie widoczne/. Na szczycie dachu drewniana sterczyna z żelaznym krzyżykiem.
Elewacje
Elewacje są, prostymi ścianami górą otwartymi. Oszalowane są pionowo z listwowaniem. Drzwi wejściowe tylko w ścianie zachodniej.
Wnętrze
Wnętrze puste, widoczna konstrukcja ścian i dachu.
Wyposażenie
Trzy dzwony z 1965 roku, z odlewni Felczyńskiego w Przemyślu.
Instalacja
Dzwonnica nie ma żadnych instalacji.