WIELKI FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO TESCO DLA SZKÓŁ 2009

 

DBAJMY O ŚRODOWISKO - TO TAKIE PROSTE!

Dnia 26.09.2009 r. w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki w godzinach od 900 do 1730 odbył się Finał konkursu ekologicznego pt. „Dbajmy o środowisko – to takie proste!”. Wzięło w nim udział 48 drużyn z 16 województw, które zajęły I miejsce w województwie w swojej kategorii wiekowej.

Razem było około 800 osób. Impreza finałowa miała charakter zamknięty.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Brzezińska Barbara, Cebrykow Aleksandra, Chodyra Alan, Gołębiowska Inga, Góźdź Aleksandra, Iwaniuk Kaja, Jeziorski Michał, Jędrys Sebastian, Koziński Szymon, Manowski Bartosz, Manowski Filip, Pyda Aleksandra, Trojanowska Emilia.

O godzinie 1100 nastąpiło oficjalne otwarcie Finału Konkursu. Następnie każda drużyna brała udział w 3 zmaganiach konkursowych. Kolejno przechodziła do Komnat: Uczonych, Aktywnych i Twórców, w których czekały zadania z wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, kreatywności, plastyki, zagadek, krzyżówek, puzzli.

Między zmaganiami uczniowie korzystali z zabaw i rozgrywek umysłowych przygotowanych przez organizatorów w Komnacie Zabaw.

O godzinie 1500 czekał na uczestników lunch, a w tym czasie Jury liczyło punkty uzyskane przez drużyny. O godz. 1600 czekała na nas niespodzianka, był to występ naszych ulubieńców - zwycięzców I edycji You Can Dance. Męski zespół Tito zaprezentował rewelacyjne tańce z elementami akrobatyki.

Kiedy na zegarze pojawiła się godzina 1730 nasze emocje sięgały zenitu bowiem, każda drużyna liczyła na zwycięstwo. Niestety nam nie udało się zająć jednego z trzech premiowanych miejsc, jednak nie czujemy się przegranymi, bo i tak osiągnęliśmy sukces wygrywając z licznymi szkołami w województwie. Ponadto doskonale bawiliśmy się w czasie zawodów i między nimi, a nasze środowisko nie będzie zagrożone, ponieważ my już wiemy jak być jego największymi PRZYJACIÓŁMI!

w górę

Zwycięski scenariusz projektu ekologicznego "Niezwykła podróż"

Opiekunki: Barbara Kania i Ewa Zielińska

 

 

autor  © 2009 rap

 

STRONA GŁÓWNAARTYKUŁY