REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WOJEWÓDZKIE ZAWODY PŁYWACKIE ZAMOŚĆ 2013

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Listopad był miesiącem zawodów pływackich na szczeblu gminnym i powiatowym. Nasi zawodnicy z klubu MEDUZA  bardzo dobrze zaprezentowali się w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Zajmując czołowe lokaty, zakwalifikowali się do Regionalnych Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych w Puławach. Odbyły się one 27 listopada 2013 roku. Tu bardzo dobrze zaprezentowała  się sztafeta dziewcząt,  zajmując drugie miejsce oraz sztafeta chłopców , która zajęła trzecie miejsce. Awans do  wojewódzkich Igrzysk w Zamościu wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie: Natalia Fota, Wioleta Sosik, Alicja Ambrozik, Zuzanna Czarnota, Julia Boćkowska, Zuzanna Cebrykow, Julia Wiśniewska, Julita Sarna.  Rewelacyjnie popłynął  Daniel Maciąg stylem klasycznym - żabą,  zajmując trzecie miejsce, co przyniosło mu również awans do Zamościa.

4 grudnia 2013 roku odbyły się w Zamościu Wojewódzkie Igrzyska w pływaniu szkół podstawowych.  Grupa jedenastu pływaków Meduzy pod opieką pani Agnieszki Zakrzewskiej wyruszyła busem o godzinie 7:15 do Zamościa. Sportowcy reprezentowali Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej. Na miejsce zawodnicy dotarli około 9:20.

Pływalnia w Zamościu to duży i ładny obiekt sportowy. Znajdują się tam zjeżdżalnia rurowa o długości 65 metrów, jacuzzi podświetlane, sauna, solarium, kawiarnia, salon kosmetyczny, balkon dla kibiców. Szatnie są przestronne z dużą ilością szafek i suszarek. Zawody rozpoczęły się o  godzinie 11:00.

Sztafeta dziewcząt wystąpiła w zmienionym składzie. Popłynęły: Alicja Ambrozik, Wioleta Sosik, Julia Wiśniewska, Zuzanna Czarnota, Zuzanna Cebrykow, Julia Boćkowska oraz dwie zawodniczki rezerwowe Weronika Rodzik i Natalia Gazda, które zastąpiły Natalię Fotę i Julitę Sarnę.

Nasza reprezentacja popłynęła dobrze. Znalazła się w grupie mocnych sztafet, zajęła 11 miejsce.

Daniel Maciąg reprezentował Poniatową w indywidualnym starcie stylem klasycznym. Wyścig nie przyniósł mu jednak zwycięstwa - tu również była mocna konkurencja.

Po zakończeniu zawodów około godziny 13 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Poniatowej. Na miejsce dotarliśmy około godziny 15.

Wszystkie starty pływaków, począwszy od powiatowych, poprzez regionalne do wojewódzkich, to zawody udane. Każdy start w igrzyskach to dodatkowe doświadczenie dla młodych sportowców.

Wioleta Sosik kl. VI d

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013