REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 OPŁATEK 2015  JASEŁKA 2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

22.XII. 2015 r. w ostatnim dniu przed świąteczną przerwą nauczyciele naszej szkoły, emeryci i pracownicy obsługi jak co roku zgromadzili się na szkolnej Wigilii, by tak samo jak w domach rodzinnych najpierw w szkolnej rodzinie złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Burmistrz – Zygmunt Wyroślak, Z-ca Burmistrza – Pani Krystyna Sołdek, Ksiądz Proboszcz – Piotr Petryk i Ksiądz katecheta - Konrad Koczan. Spotkanie rozpoczęli harcerze z naszej szkoły, którzy na ręce Pana Dyrektora Mirosława Plandowskiego przekazali światło betlejemskie jako wyraz miłości i pokoju dla wszystkich obecnych od narodzonego Jezusa.

Wieczerzę wigilijną uświetnił występ dzieci z klas: 4a, 4b i 4c, które przygotowały Jasełka pod opieką katechetki Anny Świst.

Oprawa muzyczna przedstawienia jak zwykle należała do Pani Teresy Malinowskiej i jej zespołu wokalnego „Rozśpiewane Nutki” z klasy 3a i 6d, który z wielką radością i zaangażowaniem wyśpiewywał kolędy i pastorałki. Atmosfera kolędowania udzieliła się wszystkim obecnym, którzy razem na zakończenie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.

Po przedstawieniu życzenia bożonarodzeniowe wszystkim obecnym złożyli: Pan Dyrektor, Burmistrz i Ksiądz Proboszcz. Potem już tylko łamano się opłatkiem i składano życzenia, a Panie ze szkolnej stołówki zgodnie z tradycja przygotowały 12 wigilijnych potraw. Po wieczerzy wszystkim zebranym również udzielił się świąteczny nastrój, który jeszcze długo podtrzymywany był przez piękny śpiew kolęd, ale teraz już w wykonaniu nauczycieli. Jasełka ponownie zostały wystawione 7 stycznia 2016 r. dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie oglądający jasełka mieli okazję przypomnieć sobie historię Narodzenia Pana Jezusa.

 

Anna Świst

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016