STRONA GŁÓWNASCENARIUSZEDROGA DO WIEDZY

 

PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY  II cz. PROJEKTU

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Od 01.02.2010 r. do 01.06.2010 r. w naszej szkole realizowany był II etap Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Uczniowie kl. I „c” na dodatkowych zajęciach mogli rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności dzięki wspaniałym pomocom dydaktycznym, które otrzymaliśmy w ramach Projektu. Największą popularnością cieszyły się: teatrzyk kukiełkowy, gry zręcznościowe tj. „ser szwajcarski”, „szczudła”, „studnia Jakuba”, „gąsienica”, obręcze, piłki, gry tematyczne: „Poczta”, „Kalendarz pogody”, a także klocki „Mozaiki geometryczne”, „LOGIKO” oraz niezastąpione „zabawy z chustą”.

Na zakończenie projektu uczniowie z wychowawcą Ewą Zielińską oraz zaprzyjaźnioną nauczycielką p. Haliną Kolasińską przygotowali dla rodziców oraz zaproszonych gości pokaz swoich umiejętności, które rozwinęły na zajęciach. Scenariusz ułożyły w/w panie, zajęły się również dekoracją, projektem kostiumów, wyborem muzyki. Inscenizacja związana była tematycznie z nadchodzącymi wakacjami, a nosiła tytuł pt. „Podróże na wesoło”. Po uroczystym powitaniu wszystkich gości czyli rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycielek p. Bijak i p. Nowakowska współrealizujących Projekt, zaczęła się wspaniała podróż na wesoło po krajach Europy. Najpierw odwiedziliśmy naszą kochaną Ojczyznę, z którą kojarzy się piękna muzyka Chopina oraz dostojny taniec polonez.

Potem „przylecieliśmy samolotem” do Włoch, z którym to państwem wszyscy kojarzą pizzę i festiwal piosenki włoskiej w San Remo.  W związku z tym nasze mamy pokazały czy umieją piec pizzę, a nasi koledzy wcielili się we wspaniałych Włochów i zaśpiewali największy przebój „Ja jestem mokrym Włochem”.

Następnym krajem, który odwiedziliśmy była Austria, która naszym rodzicom kojarzy się z Alpami i Straussem. Zaprosiliśmy więc rodziców do wspólnego zatańczenia walca „Nad pięknym modrym Dunajem”.

Potem odwiedziliśmy Francję – Paryż miasto malarzy. My także zaprezentowaliśmy galerię naszych prac.

Następnie gościliśmy w Anglii, gdzie podziwialiśmy kolekcję wspaniałych kapeluszy, które uwielbia angielska królowa, a prezentowały je nasze klasowe modelki.

 

Anglia to wspaniali kibice. W związku z tym zaprosiliśmy naszych gości na pokazy sportowe, które umilały cheerleaderki.

Na zakończenie autostopem przenieśliśmy się ze Starego Kontynentu do Japonii, gdzie podziwialiśmy walkę mistrzów karate, a potem na Hawajach prezentowały swój egzotyczny taniec urocze Hawajki.

Kończąc nasze „Podróże na wesoło” życzyliśmy naszym gościom wspaniałych wakacyjnych przygód i miłego wypoczynku.

Przekazaliśmy także pomoce naszym kolegom i ich pani Joannie Nowakowskiej, która będzie realizowała III etap Projektu.

Otrzymaliśmy też wspaniałe myszki - palcynki oraz nasi rodzice zaprosili nas na słodki poczęstunek, w czasie którego dzieliliśmy się wrażeniami z realizacji zadań projektu.

Żałujemy tylko, że nasze zajęcia się skończyły. Mamy nadzieje, że nasi młodsi koledzy będą zadowoleni tak jak my.

 

PODRÓŻE NA WESOŁO - Scenariusz imprezy na zakończenie roku szkolnego

 

Opracowały: Halina Kolasińska, Ewa Zielińska

w górę

 

autor © 2010 rap