REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WOKALNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY  

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 

 Indywidualny sukces Łucji Klucznik

W dniach 21-27 stycznia już po raz osiemnasty odbył się Festiwal Kolęd – Puławy 2013.

Festiwal daje szansę do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności muzyczno-wokalnych w występach indywidualnych, zespołowych, jak również w występach rodzinnych.

Organizatorami tego wydarzenia są: Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika, Urząd Miasta Puławy, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Miłość.

W dniach 21-24 stycznia 2013 roku jury wysłuchało 271 prezentacji (ogółem 1279 wykonawców), w tym: 168 solistów, 54 zespołów wokalnych, 14 zespołów wokalno-instrumentalnych, 7 solistów instrumentalistów, 2 zespołów instrumentalnych, 12 zespołów rodzinnych, 14 chórów biorących udział w XVIII Festiwalu Kolęd.

Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej reprezentowała uczennica klasy III „d” Łucja Klucznik. Dziewczynkę przygotowała i czuwała nad jej pierwszymi krokami na konkursowej scenie Pani Teresa Malinowska-Szczuka.

W drugim dniu przesłuchań Łucja zaprezentowała dwa utwory „Jezus malusieńki” oraz „Całą noc padał śnieg”. Niezwykłe emocje towarzyszyły nie tylko młodej wokalistce, ale również jej opiekunce. Wspaniałą nagrodą za występ było ciepłe przyjęcie prezentacji przez publiczność. Niestety na werdykt jury należało poczekać jeszcze pięć dni.

Festiwal zakończył się w niedzielę, koncertem galowym, w którym wzięli udział najlepsi z najlepszych. Do wstępu w nim organizatorzy zaprosili również Łucję.

W grupie wiekowej dzieci szkół podstawowych, w kategorii solistów wokalistów Łucja Klucznik, jako jedyna otrzymała I nagrodę. W powyższej kategorii przyznano 2 drugie, 3 trzecie nagrody oraz 3 wyróżnienia.

Prezentacja pastorałki „Całą noc padał śnieg” na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczących w koncercie. Wyjątkowa cisza podczas wykonywania utworu, a po nim głośne brawa jak również indywidualne gratulacje ze strony innych opiekunów i wykonawców świadczyły o sukcesie dziewczynki. Radość była tym większa, że koncert oglądał Pan Dyrektor Zygmunt Wyroślak, który pogratulował laureatce oraz jej rodzicom i nagrodził uczennicę upominkiem. Życzymy Łucji wielu sukcesów!

 

Teresa Malinowska-Szczuka

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013