REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 HARCERSKA POWINNOŚĆ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”. Robert Baden-Powell

1 września to początek roku szkolnego, ale to również data przypominająca o zbrojnym ataku Niemiec na Polskę. W tym roku czcimy 74 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Harcerze z naszej drużyny, jak co roku, włączyli się w lokalne uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obejmując honorowe warty przy Pomniku – Symbolu Walk i Męczeństwa, uczcili pamięć tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

Harcerstwo bowiem to służba, czyli czynna, pozytywna postawa wobec świata i drugiego człowieka, służba Bogu, Polsce i bliźnim. Ale nie tylko! Uczymy się technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, poruszania się w terenie, posługiwania się mapą i kompasem, budowania ogniska i rozpalania go od jednej zapałki; poznajemy sposoby szyfrowania wiadomości, uczymy się wielu piosenek turystycznych oraz gier, zabaw i pląsów.

U nas nie ma czasu na nudę!

Chcesz wstąpić w szeregi ZHP? Przyjdź na zbiórki, które odbywają się w poniedziałki o godz. 15.30 w naszej szkole. Zapraszamy tych, którzy lubią się bawić; tych, którzy chcą pomagać innym; tych, którzy pragną sprawdzić się w trudnych warunkach i zmierzyć się ze swoimi słabościami.

 

pwd. Jolanta Markuszewska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013