REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

8 listopada w naszej szkole świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W tym dniu w szkole dominowały biało – czerwone barwy, każdy uczeń i pracownik dumnie prezentował na piersi własnoręcznie przygotowany kotylion. Mieliśmy też okazję obejrzeć apel przygotowany przez uczniów z klasy V c. Ubogacił go występ Dziecięcej Kapeli Ludowej pod opieką pana Jana Kozińskiego i Dariusza Gołofita. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez młodych artystów przybliżył nam tragiczne losy naszego narodu.

Uświadomiliśmy sobie, co mogłoby się stać, gdyby nie bohaterstwo przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość. Dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – flagi oraz godła państwowego; a wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, zostałyby zapomniane. Polska mogłaby przepaść na zawsze.

Jednakże dzięki niezłomności wielu naszych przodków, którzy przelali krew za Ojczyznę, nie zdołano zabić ducha polskości. Polacy zaś, odzyskując niepodległość po ponad 100 latach „niebytu” , po raz kolejny udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.

Wychowawczyni klasy V c - Jolanta Markuszewska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013