REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 WIZYTA W SEMINARIUM DUCHOWNYM

RELIGIA

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

1. marca 2014 r. członkowie Koła Towarzystwa Przyjaciół Seminarium z naszej szkoły mieli swoje spotkanie z klerykami Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.  Wyjazd odbył się dzięki Paniom katechetkom, opiekunkom Koła: Jadwidze Stańczyk i Annie Świst. Uczniowie mieli okazję spotkać się z klerykami, posłuchać historii ich powołania, porozmawiać osobiście z przyszłymi kapłanami i zapewnić o swojej modlitwie w ich intencji. Klerycy przygotowali dzieciom wspaniałą zabawę, podczas której uczestniczyły one w różnego rodzaju konkursach sprawdzających wiedzę religijną oraz uczyły się piosenek religijnych.

Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział we Mszy św., którą odprawił dla nich sam Arcybiskup Stanisław Budzik.

Wyraził wdzięczność dzieciom za tak liczne przybycie, ich gorliwą modlitwę za kleryków i chęć pomocy duchowej. Okazał swój spokój o powołania kapłańskie w naszej Archidiecezji,  skoro modli się za nie tak liczna gromada dzieci. Po Eucharystii uczniowie mogli nadal bawić się z klerykami, co sprawiło im ogromną radość. Po części artystyczno-rozrywkowej nastąpił słodki poczęstunek i zwiedzanie Seminarium. Powrót do domu nastąpił w godzinach popołudniowych. Pełni radosnych wrażeń związanych z pierwszą wizytą w Seminarium, z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

Ada Kłodzińska i Anna Świst

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014