REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZESPÓŁ PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej piosenki w językach obcych były śpiewane i prezentowane na forum szkoły od dawna. Już w czerwcu 2009 r. uczniowie klasy VI „A”, na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego przedstawili piosenkę „Summertime” z filmu „High School Musical”, do której sami ułożyli układ choreograficzny. Niecały rok później, podczas apelu z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy VI „D” porwali swoich kolegów z ławek żywiołowym wykonaniem piosenki „We Are The Word”. Z ta samą piosenką wystąpili oni na Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

Wkrótce nauka piosenek obcojęzycznych w szkole przybrała nieco bardziej zorganizowaną formę. We wrześniu 2010 r. został powołany do życia Zespół Piosenki Anglojęzycznej, który spotyka się regularnie co tydzień, by przygotowywać materiał przeznaczony na uroczystości szkolne i pozaszkolne. Zespół przygotował recitale piosenek anglojęzycznych, którymi wzbogacił repertuar szkolnych apeli z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Walentynek, pikniku rodzinnego i zakończenia roku szkolnego.

Mimo nazwy, Zespół Piosenki Anglojęzycznej przygotowuje nie tylko piosenki w języku angielskim. Wiosną 2012 r. zespół reprezentował szkołę na Festiwalu Piosenki Europejskiej w Lublinie, prezentując piosenkę „Barco Chiquitito” w języku hiszpańskim. Poszczególni członkowie zespołu regularnie biorą udział w tym festiwalu, niejednokrotnie zdobywając wyróżnienia lub miano laureatów.

Jak w Arce Noego, jedne dzieci wyrastają z zespołu i kończą naszą szkołę, a ich miejsce zajmują inne. Zespół wciąż działa, a w bieżącym roku szkolnym wzbogacił program jasełek i spotkania opłatkowego.

 

Opiekun Beniamin Galicki

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014