REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DRODZE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Spotkania z policją pt. „Bezpiecznie poruszam się po drogach”.

Już od dłuższego czasu na terenie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej trwa akcja związana z bezpieczeństwem młodych uczestników ruchu drogowego. W dniu 07.04.2014 roku funkcjonariusze policji z Opola Lubelskiego przeprowadzili pogadanki z uczniami z klas IV - V pod hasłem: „Bezpiecznie poruszam się po drogach”.

Prelekcje były kontynuacją całej serii spotkań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas poruszania się po drodze jako pieszy i rowerzysta. Funkcjonariusze uświadamiali uczniom, jak ważne jest właściwe wyposażenie roweru oraz ubiór rowerzysty i pieszego.

Stróże prawa prezentowali filmy dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez: pieszego, pasażera, rowerzystę. Uwrażliwiali słuchaczy jakie skutki niesie za sobą brawura, prowadzenie auta pod wpływem alkoholu i nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Mundurowi podczas spotkania wykorzystali autentyczne zdjęcia ze zdarzeń drogowych mających miejsce w powiecie opolskim.

Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia, a co za tym idzie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wśród młodych uczestników ruchu drogowego i zmniejszy ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014