REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZAKOŃCZENIE PROJEKTU COMENIUSA

COMENIUS 2012/2014

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Ostatnie spotkanie projektowe w Nevsehir (Turcja)

W dniach 1-6 czerwca 2014 r. odbyło się ostatnie już spotkanie szkół partnerskich w Nevsehir, malowniczym miasteczku w środkowej części azjatyckiej Turcji, krainie zwanej Kapadocją. Wzięli w nim udział szkolni koordynatorzy. Głównym celem spotkania było podsumowanie dwóch lat pracy z projektem, uzupełnienie raportu końcowego, dokończenie końcowego produktu, który powstawał w trakcie realizacji projektu.

Po uroczystym spotkaniu z burmistrzem miasta, zwiedziliśmy budynek szkolny. Tam też obejrzeliśmy program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas starszych.

Następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych „Malowanie na wodzie - art of marbling.

Kilka pracowitych godzin poświęciliśmy na wspólne uzupełnienie naszego raportu końcowego oraz zakończenie prac z naszym produktem końcowym - prezentacją.

Gospodarze wizyty przygotował dla nas bogaty program. Obejmował on zwiedzanie dwóch niezwykle malowniczych dolin, Doliny Ihlara i Doliny Pasabag w Kapadocji, Kaymakh podziemne miasto pierwszych Chrześcijan, Uchisar osady - zamki skalne. Odwiedziliśmy także bajeczne miasta Goreme, Avanos i Ugrupit z jaskiniami, które do niedawna zamieszkiwali ludzie.

W czasie naszego pobytu odwiedziliśmy także Meczet Kursunlu, w którym mogliśmy wysłuchać wersetów Koranu, śpiewanych przez miejscowego Imama.

Podczas pobytu w fabryce ceramiki, poznaliśmy technologie produkcji pięknych talerzy, z których poza jedwabiem i kaszmirem słynie Kapadocja.

W ostatnim dniu pobytu gospodarze zaprosili nas do sali teatralnej w jaskinii w Uranos, gdzie mogliśmy podziwiać piękno i koloryt folkloru turecko-arabskiego. Pobyt w Turcji był ostatnim działaniem projektowym Comenius.

Koordynator projektu Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014