REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 GLOBAL CITIZEN

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W ramach międzynarodowego programu AIESEC dwoje studentów przez cały tydzień (29.09-3.10.2014 r.) prowadziło zajęcia w naszej szkole.

AIESEC (Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk) jest największą międzynarodową, organizacją studencką. Jej działalność adresowana jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych interesujących się ekonomią i zarządzaniem. Głównym założeniem AIESEC jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk, którym administrują biura działające na uczelniach.

Global Citizen jest to międzynarodowy program AISEC wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoja kulturą. Global Citizen jest realizowany za pomocą projektów Culture, Management i World Issue.

W ramach programu Global Citizen do naszej szkoły przyjechali: Diana studentka lingwistyki z Rumunii i Raed student Kairskiego Uniwersytetu Medycznego z Jordanii. Przeprowadzili oni cykl zajęć w języku angielskim. Miały one charakter wirtualnej wędrówki do Jordanii i Rumunii z wykorzystaniem metod aktywizujących uczniów, a także w oparciu o narzędzia interaktywne. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w tej formie zajęć, która umożliwiła im praktyczne wykorzystanie posiadanych umiejętności językowych. Nasi uczniowie poznali kraje, kulturę, legendy, położenie geograficzne krajów, z których pochodzą nasi goście. Wzięli udział w zabawach i quizach przez nich przygotowanych. Szkoda, że program AIESEC narzuca tak krótki czas (jeden tydzień) realizacji zajęć przez studentów w szkole goszczącej. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu w przyszłym roku szkolnym.

Iwona Kucharek, Aldona Chabros-Rożalska, Grażyna Piłat, Joanna Wolska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014