REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZIELONA SZKOŁA 2015

ZIELONA SZKOŁA

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 Dokąd na Zieloną Szkołę?

Już po raz dziewiąty pragniemy wyruszyć na spotkanie z nieznanym, ciekawym krajem, jego kulturą i przyrodą. Na grudniowym spotkaniu zaproponowałam dwa kierunki do zwiedzania

 •  Bruksela, Paryż

 •  Bułgaria, Turcja, Serbia

Obie oferty ciekawe, kuszące propozycje i jakże odmienne kulturowo. Ponieważ trudno było podjąć tak na gorąco decyzję,  dzieci wraz z rodzicami postanowiły zastanowić się nad ostateczną trasę. Po okresie dwóch tygodni uczennice przeprowadziły sondaż wśród potencjalnych uczestników Zielonej Szkoły. Wynik sondażu podpowiada nam trasę kolejnej wyprawy

BRUKSELA, PARYŻ

Na wyjazd Zielonej Szkoły mogą zapisywać się w sekretariacie uczniowie z klas IV, V ,VI oraz w miarę wolnych miejsc uczniowie z gimnazjum. Przypominam o ocenie /dobrej/ z zachowania.

Zapisujemy się do 15 stycznia  wpłacając zaliczkę w wysokości 300,00 PLN .

Program wyjazdu: BRUKSELA - PARYŻ

1 dzień - zbiórka uczestników wyjazdu o ustalonej godzinie. Przejazd przez Polskę z krótkimi postojami na posiłek organizowany we własnym zakresie. Przejazd przez Niemcy.

2 dzień - przyjazd do BRUKSELI, wizyta przy słynnym Atomium, modelu przedstawiającym powiększoną 165 mld razy cząsteczkę żelaza, przejazd pod Budynki Administracji Europejskiej - niezwykły pod względem architektonicznym Berlaymont, siedzibę Komisji Europejskiej zwanej też ze względu na rozmiary Belraymonster oraz PARLAMENT EUROPEJSKI (zwiedzanie PARLAMENTARIUM prezentującego prace PE oraz budynku PARLAMENTU), spacer po „Najpiękniejszym Placu Świata" - Grand Place z jego cudownymi kamieniczkami, bogato zdobionymi siedzibami Cechów, Ratuszem i Pałacem Królewskim, spacer do Maaneken Pis - symbolu miasta, figurki przedstawiającej siusiającego chłopczyka, zwiedzanie Katedry Św. Michała, wyjazd z Brukseli.
Przejazd do hotelu w okolicach Paryża, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do centrum PARYŻA, poznawanie stolicy (pieszo + metro): paryskie Centrum Kultury Pompidou, przejście pod budynek ratuszowy - Hotel de Ville, zwiedzanie Katedry Notre Dame de Paris, przejście przez najstarszy most paryski - Pont Neuf, indywidualne zwiedzanie kolekcji jednego z najbogatszych muzeów na świecie - Luwru, spacer królewskimi ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, spacer Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego upamiętniającego sukcesy napoleońskiej Wielkiej Armii, przejazd metrem w okolice Montmartre, spacer po wzgórzu połączony ze zwiedzaniem Bazyliki Sacre-Coeur, przejście na Plac du Tertre, spacer do słynnego kabaretu Moulin Rouge i Placu Pigalle. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu przejazd do do PARKU DISNEYLAND, gdzie na uczestników wycieczki czekają niezliczone atrakcje w 5 krainach tematycznych; DISCOVERYLAND oferuje zapierający dech w piersiach rollercoaster Space Mountain, symulator lotów Star Tours oraz zabawę w Buzz Lightyear Laser Blast; FANTASYLAND, w którym dorośli bawią się równie dobrze jak dzieci, zaprasza do Small World - rejs po wspaniale urządzonym mini-świecie pełnym tańczących lalek w strojach różnych narodów, oferuje zwiedzanie Le Château de la Belle au Bois Dormant - zamku Śpiącej Królewny, a chwilę potem lot nad dachami Londynu z Piotrusiem Pan’em, mami zakamarkami Labiryntu Alicji z Krainy Czarów i bawi Szalonymi Filiżankami wirującymi dookoła własnej osi; ADVENTURELAND zabiera odwiedzających park w podróż z Piratami z Karaibów, podnosi poziom adrenaliny przejażdżką kopalnianą kolejką Indiana Jones et le Temple du Péril; FRONTIERLAND - miasteczko i kraina pogranicza dziewiczej Ameryki oferuje rejs parowcem, których niezliczone ilości pływały kiedyś po Mississippi, wprowadza w ponure progi Phantom Manor, proponuje szaloną przejażdżkę dla nieustraszonych zdobywców Dzikiego Zachodu - Big Thunder Mountain. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - po śniadaniu przejazd do WERSALU, indywidualne zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego wybudowanego z polecenia Ludwika XIV, powrót do PARYŻA, przejazd na Plac Vendome, przy którym mieści się słynny hotel Ritz oraz ostatnie mieszkanie Fryderyka Chopina w Paryżu, spacer do fantastycznej Opery Garnier, zwiedzanie Muzeum Perfum i Perfumerii Fragonard, spacer Polem Marsowym obok Szkoły Militarnej, wjazd na wieżę Eiffla. Godzinny, wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, w czasie którego przepływać będziemy pod piętnastoma mostami Paryża. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień - po śniadaniu przejazd do PARKU WODNEGO AQUABOULEVARD.
To największy park wodny w Europie o pow. 7000 m². Zjeżdżalnie wodne, kaskady, fale, jacuzzi, odkryte plaże, rzeczki zapraszają do wodnej zabawy, a wszystko to wśród egzotycznej roślinności i niezmiennej temperatury wody i powietrza.  W godz. popołudniowych przejazd do Dzielnicy Łacińskiej, spacer Bulwarem Saint Michel, wizyta pod murami Sorbony, jednego z najstarszych na świecie uniwersytetów, wizyta w paryskiej Świątyni Sławy - Panteonie, w którym pochowano m.in. Marię Curie Skłodowską. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Francję i Niemcy na nocleg w okolice granicy niemiecko-polskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu przejazd do POZNANIA. Spacer po Starym Mieście. Przejazd przez Polskę z krótkimi postojami na posiłki organizowane we własnym zakresie. Przyjazd do Poniatowej w godzinach wieczornych.

TERMIN: 23.05 – 30.05.2015 r.  CENA: 1200,00PLN + 180€

Cena obejmuje:

 • transport autokarem wyposażonym w dvd, barek, WC, klimatyzację, uchylne siedzenia

 • 5 noclegów w hotelu na obrzeżach Paryża, 1 nocleg tranzytowy przy granicy niemiecko-polskiej

 • wyżywienie: śniadania (6) i obiadokolacje (6)

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, do Disneylandu i Parku Wodnego Aquaboulevard - rejs statkiem po Sekwanie

 • opiekę przewodnika w Paryżu

 • obsługę pilota (nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów)

 • opłaty drogowe, opłaty parkingowe, bilety komunikacji miejskiej

 • ubezpieczenie: NNW – 7.000 PLN, KL – 10.000 EUR, bagaż – 800 PLN

 • podatek vat marża.

Uwagi: 

Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Część zabytków oglądana jest z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

Bożena Szwed

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014