REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DRODZE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

SPOTKANIA Z POLICJĄ PT. „BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DROGACH”.

W dniu 17.03.2015 roku funkcjonariusze policji z Opola Lubelskiego przeprowadzili pogadanki z uczniami z klas IV - VI pod hasłem: „Bezpiecznie poruszam się po drogach”.

Mundurowi uświadamiali uczniom, jak ważne jest właściwe wyposażenie roweru, ubiór pieszego i rowerzysty. Prezentowali filmy dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez: pieszego, pasażera i rowerzystę. Uwrażliwiali słuchaczy na skutki jakie niesie za sobą nie używanie elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym. Szczególną uwagę zwrócili na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, które umożliwiają bezpieczne i sprawne poruszanie się po drodze. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję sprawdzenia stanu trzeźwości wskazanej przez nich osoby.

Na koniec prelekcji stróże prawa wręczyli każdemu uczestnikowi zawieszkę do samochodu – „Kocham, jedź ostrożnie!”. Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia, a w przyszłości zmniejszy to ilość zdarzeń drogowych z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015