REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI ZAGROŻENIA HAŁASEM

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

25 kwietnia 2015 R. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Święto to zapoczątkowane zostało w roku 1995 przez Ligę Niedosłyszących. W Polsce 15 lat temu dzień ten wpisany został do kalendarza jako święto  w celu propagowania  wiedzy na temat powszechnej obecności hałasu w środowisku człowieka i jego szkodliwego wpływu na zdrowie oraz sposobów jego zmniejszania.

Wiemy, jak głośno jest w naszych szkołach. Ogromny wpływ na nasze samopoczucie, na naszą koncentrację, sposób myślenia i działania ma hałas, którego wszyscy doświadczamy.

W ostatnim czasie wśród uczniów klas III została przeprowadzona ankieta mająca pokazać nam, co uczniowie sądzą na temat hałasu w szkole, czy nam nie przeszkadza i czy umiemy zadbać o nasz słuch. Wyniki świadczą o tym, że na przerwach jest za głośno. Wiele osób wie, że hałas utrudnia wypoczynek, powoduje zmęczenie, wywołuje agresję. Te wypowiedzi potwierdzają, że musimy z nim walczyć.

Podczas spotkania przygotowanego dla klas I – III uczniowie zapoznali się ze szczegółowymi wynikami naszej ankiety, obejrzeli przygotowaną prezentację o hałasie oraz występ uczniów klasy II B, który zniechęcał do głośnego zachowywania się, a zachęcał do innych form spędzania wolnego czasu.

Ogłoszony został konkurs pt. „Spędzamy przerwę w ciszy”. Zachęcamy młodsze klasy do rywalizacji o tytuł najspokojniejszych uczniów w szkole.

 

Joanna Nowakowska, Iwona Paleczna, Ewa Zielińska

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015