REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 DZIAŁANIA EKOLOGICZNE NA PROGU WAKACJI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

W ostatnim dniu nauki 25 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Poniatowej odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klasy 2c. Dzięki uprzejmości Lubelskiego Centrum Mikroorganizmów uczniowie uczestniczyli w niezwykle interesujących zajęciach.

W pierwszej części spotkania nasi goście zaprezentowali dzieciom zagadnienia związane z ekologią, mikroorganizmami oraz działaniami proekologicznymi na rzecz środowiska.

Po wysłuchaniu wykładu uczniowie przystąpili do drugiej - praktycznej części warsztatów. Prowadzący wyjaśniali kolejne etapy tworzenia Kul Bokashi, oraz ich zastosowania.

Ulepioną partię Kul Bokashi uczniowie zanieśli i przekazali Panu Henrykowi Bilskiemu dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniatowej. Tak przygotowane „ekologiczne kule” zostały umieszczone w głównym zbiorniku wodnym naszego miasta. Szkoda, że zaledwie kilkadziesiąt kul, zacznie „pracować”  w naszym akwenie, dbając o jego czystość.

Iwona Kucharek

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015