REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 XV KONKURS WIEDZY O REGIONALIZMIE 2016

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

25 listopada 2016 r. w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej odbył się finał XV edycji Konkursu Wiedzy o Regionalizmie organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Poniatowej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Poniatowej. Jego celem było popularyzowanie kultury regionalnej oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją. Podczas zmagań konkursowych należało wykazać się dużą wiedzą z zakresu historii naszego miasta i gminy oraz działalności Towarzystwa Przyjaciół Poniatowej.

Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się w szkołach, które zgłosiły swój udział w konkursie. Nauczyciele historii przeprowadzili eliminacje szkolne, podczas których wyłoniono dwoje finalistów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów ze szkół z: Kraczewic, Kowali, Niezabitowa, Poniatowej i Poniatowej Kolonii. Naszą szkołę w finale reprezentowały dwie uczennice z klasy VI b i odniosły sukces.

 I miejsce zajęła Oliwia Topolska, zaś III miejsce Izabela Wicha.

Obu uczennicom serdecznie gratuluję i dziękuję za uczestnictwo w konkursie. Obecni na uroczystości Burmistrz Pan Zygmunt Wyroślak, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Anna Dziaduch i prezes Towarzystwa Przyjaciół Poniatowej Pan Rafał Pastwa wręczyli laureatom dyplomy i nagrody oraz podziękowali nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

 

Marta Sołdaj


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016