REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZOSTAŃ ANIOŁEM STRÓŻEM

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

 

Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Polega ona na pisaniu kartek z życzeniami i pozdrowieniami do chorych dzieci, a jej główny cel to wsparcie małych pacjentów w trudnych chwilach oraz wywołanie uśmiechu na ich buziach.

Dzieci z naszej szkoły bardzo chętnie przyłączyły się do akcji i własnoręcznie wykonały kartki wsparcia. Ponieważ pierwsze życzenia z naszej szkoły trafią do małych pacjentów przed świętami Bożego Narodzenia, dlatego są to nie tylko słowa otuchy, zagrzewające do walki z chorobą ale również życzenia świąteczne.

Akcja jest bezterminowa, jak bezterminowe są zachorowania dzieci na raka!
Dlatego zachęcamy do udziału w akcji nie tylko uczniów, ale także rodziców naszych wychowanków i mieszkańców Poniatowej. Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową. Potem zastanowić się, do kogo ma być adresowana, czy do dziewczynki czy chłopca, bo dzieci będą te kartki losować. Następnie napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia. Można napisać też kilka słów o sobie i podać swój kontakt - może dziecko lub jego rodzic będą chcieli się skontaktować? „Anioł” może też zakupić drobny upominek dla wybranego dziecka.
Gotowe kartki można przekazać do szkoły, do pań: Joanny Niezgody lub Anny Sawickiej lub wysłać na adres:

Fundacja „Gdy Liczy się Czas”

ul. Nowy Świat 30a/6

20-418 Lublin

Zamierzamy kontynuować naszą akcję w następnym roku i wysyłać kolejne kartki z okazji Świąt Wielkanocnych i Międzynarodowego Dnia Dziecka.

 

Pamiętajmy o słowach naszego wielkiego rodaka:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

 

Anna Sawicka, Joanna Niezgoda, Iwona Paleczna, Iwona Karabela


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016