REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 08.03.2017 r.

28.02.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją i pracownikami Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tematem było „Bezpieczeństwo w Sieci”.

We współczesnym świecie dzieci coraz więcej czasu spędzają przy komputerze. Uczą się, jak wyszukiwać informacji do celów edukacyjnych. Internet stanowi cenne i dostępne źródło informacji. Za pomocą portali społecznościowych zawierają nowe znajomości. Jest świetną rozrywką. Niestety niesie również wiele zagrożeń, o czym dzieci często nie wiedzą. Dlatego uczniowie klas trzecich mieli możliwość dowiedzieć się na temat zalet i zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Treści spotkania miały na celu uświadomić, że dzieci mogą trafić na niebezpieczne i niewłaściwe treści.

 - Mogą mieć kontakt z niebezpiecznymi osobami oraz cyberprzemocą.
 - Uzależnić się od Internetu.
 - Przekazywać informacje o sobie, miejscu zamieszkania nieznanym osobom.
 - Publikować w Internecie filmy i zdjęcia swoje i rówieśników.
 - Uruchamiać pobrane w sieci oprogramowania, które mogą mieć negatywny wpływ na  komputer czy telefon. Wywołać negatywne konsekwencje finansowe.
 - Dać się oszukać.

Uczniowie obejrzeli film „Mój telefon, mój mały świat”. Następnie mieli możliwość zaprezentować plastycznie „Jak spędzić wolny czas bez telefonu?

Na zakończenie prowadzący wręczyli dzieciom broszury dotyczące „Bezpieczeństwa dziecka w Sieci” oraz „Mój smartfon, mój mały świat”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy Dyplom.

Dzieci wiele dowiedziały się o potencjalnych zagrożeniach Internetu, o czynnikach mających negatywny wpływ na ich rozwój, zachowanie prywatności. Była to wspaniała lekcja bezpiecznego Internetu.

 

Opracowała Ewa Bijak

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017