REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BEZPIECZNIE PORUSZAM SIĘ PO DRODZE

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 03.04.2017 r.

Jak co roku na terenie naszej szkoły odbywają się działania prewencyjne związana z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Podczas nich funkcjonariusze policji z Opola Lubelskiego przeprowadzają pogadanki z uczniami naszej szkoły.

W tym roku szkolnym odbyły się one w marcu 2017 roku dla klas IV pod hasłem: „Bezpiecznie poruszam się po drodze”. Spotkania miały charakter profilaktyczny i obejmowały tematykę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki przekazały wiele cennych rad i wskazówek związanych z bezpieczeństwem na drogach, prezentowały filmy zawierające instruktaże dotyczące przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszego, pasażera i rowerzystę. Uświadamiały, jak ważne jest posiadanie wymaganych elementów wyposażenia rowerzysty. Ostrzegały słuchaczy jakie skutki niesie za sobą nie używanie elementów odblaskowych po zmroku w terenie niezabudowanym i zabudowanym oraz nie przestrzeganie przepisów zawartych w kodeksie ruchu drogowego. W trakcie dyskusji, funkcjonariuszki poruszyły problem zagrożenia bezpieczeństwa, jakie może spotkać młodego człowieka poza terenem szkoły, a szczególnie w kontakcie z osobą obcą. Pouczyły uczniów jak należy zachować się w takiej sytuacji i gdzie mogą szukać pomocy.

Spotkania te miały na celu rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Mam nadzieję, że uczniowie we właściwy sposób wykorzystają przekazane im informacje i ostrzeżenia, co przyczyni się do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych.

 

Opracowanie i zdjęcia Anna Ćwiklak


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017