REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ZESPÓŁ PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 20.06.2017 r.

W Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej piosenki w językach obcych były śpiewane i prezentowane na forum szkoły od dawna. Już w czerwcu 2009 r. uczniowie klasy VIA, na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego przedstawili piosenkę „Summertime” z filmu „High School Musical”, do której sami ułożyli układ choreograficzny. Niecały rok później, podczas apelu z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klasy VID porwali swoich kolegów z ławek żywiołowym wykonaniem piosenki „We Are The World”. Z ta samą piosenką wystąpili oni na Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

Wkrótce nauka piosenek obcojęzycznych w szkole przybrała nieco bardziej zorganizowaną formę. We wrześniu 2009 r. został powołany do życia Zespół Piosenki Anglojęzycznej, który spotyka się regularnie co tydzień, by przygotowywać materiał przeznaczony na uroczystości szkolne i pozaszkolne. W ciągu ośmiu lat istnienia, zespół przygotował recitale piosenek anglojęzycznych, którymi wzbogacił repertuar szkolnych apeli z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Walentynek, Pikniku Rodzinnego i zakończenia roku szkolnego.

Mimo nazwy, Zespół Piosenki Anglojęzycznej przygotowuje piosenki nie tylko w języku angielskim. Wiosną 2012 r. zespół reprezentował szkołę na Festiwalu Piosenki Europejskiej w Lublinie, przedstawiając piosenkę „Barco Chiquitito” w języku hiszpańskim, a w ubiegłym roku, na tymże festiwalu, nasi wokaliści wyśpiewali wyróżnienie piosenką „Ik zag twee beren” w języku flamandzkim. Poszczególni członkowie zespołu regularnie biorą udział w lubelskim festiwalu, niejednokrotnie zdobywając wyróżnienia lub miano laureatów.

W roku szkolnym 2016/17 zespół swoimi występami wzbogacił program apelu bożonarodzeniowego dla klas I-III, jasełek dla klas IV-VI, jasełek dla nauczycieli, a ostatnio – „Dnia Rodziny” w klasie IIIE i Pikniku Rodzinnego. Kolejna członkini zespołu, Klaudia Ogonek z klasy IVA, reprezentowała naszą szkołę na ostatniej edycji Festiwalu Piosenki Europejskiej w Lublinie, tym razem z piosenką „Krokodyl Giena” w języku rosyjskim.

 

Beniamin Galicki

 


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017