REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 IX PIKNIK RODZINNY W SP PONIATOWA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 11.07.2017 r.

10 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Poniatowej po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, który wpisał się w kalendarz cyklicznych imprez, jakie odbywają się w naszej szkole. Ma on na celu integrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączanie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego stylu życia. Uroczystego otwarcia z życzeniami dobrej zabawy dokonał pan dyrektor Mirosław Plandowski. Z wielką radością powitaliśmy naszych szczególnych gości Panią i Pana Burmistrza Poniatowej Krystynę Sołdek i Zygmunta Wyroślaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Eugeniusza Chyłę.

Wśród stałych elementów programu nie zabrakło domowych wypieków, pierogów, bigosu przygotowanych przez nasze panie ze stołówki szkolnej oraz potraw z grilla. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Zorganizowali je jak zwykle nasi nauczyciele oraz Stowarzyszenie „Zdrowa i Sportowa Poniatowa”.

Niezwykłą atrakcją dla naszych milusińskich było malowanie włosów, paznokci i twarzy w przepiękne wzory przez nasze ulubione nauczycielki: p. Ewę Zielińską, Marię Tatarę, Monikę Wnuk, Barbarę Kanię i Iwonę Paleczną oraz profesjonalistów z zakładów fryzjerskich. Zaś p. Dorota Herda uwieczniała je na zdjęciach. Niezwykłą popularnością cieszyły się skoki na dmuchanym zamku. Odbyły się również zawody strzeleckie w budynku Gimnazjum. Wielką atrakcją były zabawy z chustą animacyjną prowadzone przez panią Agnieszkę Lasotę oraz zawody w rzucie beretem przygotowane przez panią Bożenę Szeląg. Każdy mógł obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez p. Pawła Jaźwińskiego. Nowością na pikniku był wspaniały występ Orkiestry Dętej pod kierunkiem Jarosława Mielko oraz pokazy podnoszenia ciężarów Mistrzyni Województwa Natalii Foty. Zorganizowana została również loteria fantowa, która wzbudziła wiele radości. Nasi milusińscy mogli kupić robione na szydełku zabawki oraz zbiór wierszy uczniów pt. „Piękna, czysta i zdrowa Poniatowa” w ramach projektu „Pokochajmy swoje miasto” pod patronatem Dyrektora Szkoły. Odbyła się także aukcja przedmiotów przekazanych przez podopiecznych Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Uczniowie naszej szkoły pokazali, jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Ogromną popularnością cieszył się jak zawsze występ Zespołu „Rozśpiewane nutki” pod kierunkiem P. Teresy Malinowskiej-Szczuki oraz „Twoja twarz brzmi znajomo” przygotowany przez P, Mariolę Lisowską. Uwagę widzów przyciągnął teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez P. Ewę Zielińską i Annę Rosińską – Stolę. Równie wspaniale wypadły występy artystyczne uczniów klas I-III przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Niezwykłych wrażeń i emocji dostarczył koncert Zespołu „Szczygiełki” pod dyrekcją p. Danuty i Witolda Danielewiczów.

Nie zawiedli rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą – za co serdecznie im dziękujemy. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

Na zakończenie imprezy wręczono medale dla najlepszych sportowców – zarówno indywidualne, jak i dla rodzin.

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda, jak i liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej miejscowości bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji.

Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku zarówno ze strony rodziców, nauczycieli, jak i uczniów. Wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty: uczniowie, rodzice, nauczyciele bawili się świetnie. To był naprawdę cudowny dzień, spędzony w gronie najbliższych. Festyn zakończył się sukcesem dzięki pomocy rodziców oraz pomocy finansowej i rzeczowej udzielonej przez: Radę Rodziców, Urząd Gminy Poniatowa, Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, Pawtrans Holding, Zakłady Wentworth Tech Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank PKO BP w Poniatowej, Bank PKO S.A. w Poniatowej, Probatus, Restauracja Kogut, Restauracja Tukan, Hotel Słowik, Hotel SPA Montis, PSS Społem, Masarnia Piotr Gułowski, Pizzeria Fantazja, Agencja Ubezpieczeniowa Sylwia Miotła, Eterna, Progis – Biz Konrad Meisner, Kom – Arek Arkadiusz Pawełkiewicz, Polifolia, Stella Pack, F.H.U. „TRANS – KRUP” Krupa Spółka Jawna, Leszek Hulak Artykuły Papiernicze, Paweł Żywicki, Salon Kosmetyczny „Magda”, Zakład fryzjerski „Sylwia”, lodziarnia Marsjano, Halina i Zbigniew Baran Sklep „Hazet”, Krystyna i Andrzej Kurowscy Sklep „Atlas”, Orange Polska S.A., obsłudze kuchni i osobom z sekretariatu oraz całemu gronu pedagogicznemu.

Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim naszym sponsorom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Ewa Zielińska

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017