REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU 2013

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw”. /Mk 4, 21-25/

Harcerze z 38 DH, jak co roku, przywieźli do Poniatowej Betlejemskie Światło Pokoju, aby podzielić się nim z pracownikami  poniatowskich szkół, przedszkoli, zakładów  pracy oraz ważniejszych instytucji kulturalnych, oświatowych i gospodarczych. Zaprosili oni w ten sposób wszystkich do udziału w Tajemnicy wiary, składając życzenia, aby nie zabrakło w Nowym Roku „siły w ramionach i czystego ognia w sercu, co zapali wszystko wokół szczęściem i radością…”

W niedzielę, 22 grudnia,  ponieśli Betlejemski Ogień do naszego kościoła włączając się w harcerską akcję ROZPROSZENIE. Polega ona na przekazaniu Światła wszystkim mieszkańcom naszej parafii. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość odpalenia sobie Betlejemskiego Płomienia i zaniesienia go do domu na znak pokoju i nadziei.

Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Człowiek nie jest istotą idealną, popełnia błędy. Czasem tkwi w nich zbyt długo... Właśnie dlatego, na czas Adwentu podejmujemy wyzwanie walki z najciemniejszymi zakamarkami naszego JA. Wzmocnieni ciepłem i blaskiem Betlejemskiego Światła Pokoju porzucamy ciemność i stawiamy krok ku dobru. Ten krok może postawić każdy, a razem dojdziemy dalej!

Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych.
Niosąc słowa Pisma Świętego motywujemy siebie i innych do podjęcia się pracy nad sobą, zmiany nawyków, pomocy innym, tworzenia lepszego świata!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy, by tego zadania podjął się każdy człowiek! 

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


 

pwd. Jolanta Markuszewska

 

netografia: http://swiatlo.zhp.pl/

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013